Americké US Masters mělo letos na pořadu už 53. ročník a nejúspěšnější sportovec Mělnicka posledních tří let se zúčastnil v disciplíně slalom. Byla to už jeho druhá účast na tomto prestižním podniku. Premiéru si odbyl v roce 2010, a to v trikové jízdě. V letošním roce se mu podařilo protlačit mezi devítičlenné startovní pole ve slalomu.

Parametrem, který je třeba splnit pro účast v tomto závodě, je například pozice do sedmého místa ve světovém Ellite žebříčku. A právě tato pozice po uplynulé sezoně patřila reprezentantovi neratovického Water ski clubu. Závod by se tedy dal přirovnat třeba k tenisovému turnaji mistrů, který hraje elitních osm hráčů z žebříčku ATP.

Adamu Sedlmajerovi se v jeho druhé účasti na US Masters vedlo velmi dobře. Obsadil dělenou šestou příčku výkonem 3/58/10,75. I přes tento vynikající výkon v něm ale zůstala přece jen trošku hořkost, protože na finálovou čtveřici mu chyběla jediná bóje. Obzvlášť, když tento jeho výkon v pozdějším finále stačil na druhé místo. Vynikající zkušenost ve vybrané společnosti mu ale jistě prospěla a v příštím roce snad bude mít i více štěstí…

ALEŠ POLIDOR