Ten se těsně před odletem do Indonésie zúčastnil závodu Spring Open v McCormicks Waterski, Wakeboard, and Cable Parku. Ve slalomu si připsal velice solidní výkon 3,5/58/10,75. V tri­cích zajel sice 8590 bodů, což na něj byl lehce slabší výsledek, který ovšem skrýval malé tajemství. A to nový osobní rekord v jízdě za nohu, který měl hodnotu 4540 bodů.

Pak se už musel soustředit na odlet do daleké Indonésie. „Nejprve letím 14 hodin do Japonska, potom 8 hodin do Singapuru a nakonec hodinku do Palembangu," přiblížil. V Palembangu byl totiž na pořadu 37. díl série World Cup a v programu měl triky, skok a wakeboard. Sedlmajer se účastnil obou disciplín.

Nejprve nastoupil v rozjížďce triků, která byla nabitá silnými osobnostmi. A byla to velmi zdařilá jízda. Ve čtrnáctičlenném startovním poli obsadil čtvrté místo. Výkon 10 300 bodů znamenal postup do nedělního šestičlenného finále. Nad jeho síly byla pouze dvojice Bělorusů Herman Beliakou (10 990 bodů), Aliaksei Zharnasek (10 970) a Američan Adam Pickos (10 840).

Rozjížďky skoků zkomplikovala bouřková přeháňka, která oddálila start a poničila stany v zázemí startu. Sedlmajer v desetičlenném startovním poli obsadil pátou příčku výkonem 57,9 metrů a také ve skoku postoupil do finálové jízdy. V rozjížďce zvítězil fenomén posledních let Freddy Krueger (USA), který výkonem 63,9 metrů deklasoval zbytek startujících. Český závodník měl však ztrátu na druhé místo pouhých 90 centimetrů, ale jak sám potvrdil: „Na místní vodě se neskáče zrovna moc dobře."

Ve finále triků si byl Sedlmajer velmi dobře vědomý kvalit soupeřů. Proto mu nezbylo nic jiného, než zařadit co nejsilnější jízdu, aby mohl konkurovat. Ale štěstí přeje připraveným, a tak prostě musel riskovat: „Nejprve jsem se dostal do finále v tricích, kde jsem zajel celou sestavu a získal 10 300 bodů (zítra pojedu o něco těžší triky, takže to bude buď anebo)."

Finálové jízdě triků předcházela další dešťová přeháňka, která přerušila závod a přesunula start o dvě hodiny. Sedlmajerova sázka na riziko nevyšla úplně na sto procent, ale i tak mu vynesla premiérové stupně vítězů v závodě série World Cup. Předvedený výkon 10 140 bodů stačil na třetí místo. Trumfla ho pouze dvojice trikařů z Běloruska – Herman Beliakou, který zvítězil v rozjížďce, předvedl 10 290 bodů, jež mohl Sedlmajer ještě atakovat, ovšem na výkon dvojnásobného mistra světa a Evropy a držitele světového rekordu Aliakseie Zharnaseka by nestačil ani risk, kdyby náhodou vyšel. Vítěz předvedl 11 270 bodů, což znamenalo bezpečný náskok. Nic to však neměnilo na tom, že se Adam Sedlmajer konečně prosadil na vytoužené stupně vítězů.

V následném finále skoků se pak zlepšil oproti své rozjížďce až na 59,1 metrů, což nakonec stačilo na konečné páté místo. Sedlmajera mohlo trochu mrzet, že na pódiové umístění třetího Němce Bojana Schipnera mu chybělo pouhých 60 centimetrů. Z vítězství se podle očekávání radoval Američan Freddy Krueger za výkon 64,1 metrů.

Po dlouhé cestě domů nyní Sedlmajera čeká pokus kvalifikovat se na letošní US Masters – nejprestižnější závod profesionálních lyžařů.

ALEŠ POLIDOR