O tom, že o výsledek šlo v utkání až na posledním místě, svědčí i pozápasová slova hostujícího manažera Pavla Šuby, který byl přesvědčený, že utkání skončilo z pohledu jeho týmu 1:7, zatímco ve skutečnosti padlo do mělnické branky gólů osm.

Svůj účel pak utkání splnilo Mělnickým tak napůl. Chtěli v něm totiž mimo jiné zapracovat do sestavy staronovou posilu Jiřího Beránka. Jenže ten nakonec nenastoupil kvůli nemoci. A zdaleka nebyl jediným chybějícím hráčem.

Dvojice Gabčo – Lelek se s reprezentační „devatenáctkou“ účastnili turnaje v Brně a nemoci či drobná zranění nepustly na hřiště i některé další. „Ze základu áčka nastoupili jen Jurčovský, Dvořák a Pokorný, které doplnil Rolenc a čtyři kluci z juniorky. Dokonce hrál i můj mladej, kterému je šestnáct,“ poznamenal Pavel Šuba.

Toho uspokojil především výkon z prvního poločasu, který jeho tým prohrál nejtěsnějším rozdílem 1:2. „První poločas byl jako modelové utkání výborný. Začátek druhého nám ale utekl. Za stavu 4:1 jsme hru změnili a vytvářeli si i šance, domácí nás ale trestali do otevřené obrany. Výsledek je velice krutý,“ přiblížil Pavel Šuba.

„Se hrou jsem ale spokojený. Překvapil mě Jurčovský, který jako jediný z našich ukázal prvoligové parametry, a také Sláva Vála z osmnáctky, který poprvé naskočil do sestavy áčka. A nerad to říkám, protože ho málokdy chválím, ale svůj nadstandard si odehrál i můj kluk,“ doplnil Pavel Šuba.

„Zápas byl v naší režii. Hráli jsme bez Aga, Dana Brožka a Filingera. První poločas hrál mladý Vojta Novotný a druhý zase Dastych, který byl pro mě největším překvapením zápasu,“ přiznal trenér Zruče Beni Simitči.

Benago Zruč – Olympik Mělník 8:1 (2:1)
Branky:
Brahimi 4, Váňa 3, Rexha – Rolenc. Rozhodčí: Čikara, Stěhule.Benago: Mareš – Amrani, Lištván, Rodek, Rexha, Brahimi, Váňa, Dastych, V. Novotný (Ali). Olympik: Machulka – Šuba ml., Dvořák, Pokorný, Prejsa, Kettner, Vála, Rolenc, Jurčovský.