Ke druhému kolu poháru ČFBU odcestovali kralupští florbalisté pouze s šesti hráči do pole. Přesto opět zahráli vzhledem k okolnostem parádně. Všichni soupeři přitom byli z vyšších soutěží.

Na úvod čekal hlavní favorit na postup – druholigový Orel Rtyně v Podkrkonoší. Kralupáci postavili hru na zodpovědné obraně, ze které se ojediněle dostávali k brejkům.

Florbalisté Rtyně celý zápas výborně kombinovali a rychlými přihrávkami a pohybem se snažili překonat kompaktní obranný blok, což se jim podařilo sedmkrát.

Také ve druhém utkání Kralupy čelily dvojnásobné přesile hráčů FK Třeboň. Florbalisté opět začali zodpovědně zezadu, ale na rozdíl od Orlu Třeboň nechávala mnohem více skulinek ve své obraně.

V polovině utkání Kralupští sice prohrávali 2:1, ale soupeře neustále zásobovali přívalem střel. V poslední části se podařilo Třeboň zatlačit a díky hattricku Cimlera a gólové tečce Tesaříka naprosto zaslouženě zvítězit 5:3. K výhře výrazně přispěl mimo jiné i vychytaným trestným střílením brankář Provazník.

Třetím soupeřem byl celek z Pardubicka ŽSK Třemošnice, který po překvapivé výhře nad Trutnovem hrál o postup. První třetina Kralupům vyšla náramně. Skóre otevřel parádní střelou z úhlu Tesařík. O druhý gól se postaral Daniel Knopp.

Ve druhé třetině se soupeři podařilo vyrovnat, ale ani to neposlalo vyčerpané florbalisty FBC do kolen a brankami mladíčka Hajna, který dorážel střelu Cimlera, a Černého opět získali vedení. V závěru třetiny po zbytečné chybě Třemošnice snížila na rozdíl gólu.

Nekoncentrovanost a vyčerpání zapříčinily tragický nástup do poslední části, kdy v rozmezí tří minut Kralupy dvakrát inkasovaly. Spravedlivou remízu zajistil dvě minuty před koncem opět Daniel Knopp.

V posledním zápase proti třetiligovému Trutnovu Kralupům ani soupeři o nic nešlo, tudíž byl odehrán v poklidném přátelském tempu a skončil přijatelným výsledkem pro oba celky.

„I bez opor jsme se jako tým semkli a hráli dobře organizovanou defenzivu s rychlými protiútoky, která nám v lize mnohokrát chyběla. Pohár sloužil zejména jako příprava. I když se do ní nezapojili všichni hráči, musím ji hodnotit jako veleúspěšnou. Teď jen ukázat, co v nás je, také v lize,“ zhodnotil pohárové vystoupení kralupský útočník Jiří Cimler.

Výsledky Kralup: Orel Rtyně v Podkrkonoší 0:7, FK Třeboň 5:3, ŽSK Třemošnice 5:5, DTJ Trutnov 1:4.
Pořadí skupiny: 1. Orel 12 bodů, 2. Třemošnice 7, 3. Trutnov 6, 4. Kralupy 4, 5. Třeboň 0.
Sestava a branky FBC: Provazník – K. Knopp, D. Knopp 4, Černý 1, Cimler 3, Hajn 1, Tesařík 2.