O tom, že bude opět zaplněné startovní pole, není třeba pochybovat. Podle šéfa závodu se totiž do závodu běžci hlásí už od poloviny letošního února. „Na to, že do startu závodu zbývají ještě tři týdny, tak už máme bezmála třicet přihlášek," řekl Pavel Mráček starší, podle něhož se účastníci Stráneckého běhu mohou i letos těšit na trať dlouhou 5400 metrů, kterou už mnozí důkladně znají.

Součástí Stráneckého běhu bude už podruhé Stránecký oblastní přebor, do něhož se mohou přihlásit běžci, kteří mají vazbu na Stránku, Tajnou nebo Ostrý.

Čtěte také: Konec vlády vodních sportů na Mělnicku. Sportovcem roku je žokej Josef Bartoš!

„Jsou to sportovní nadšenci, kteří v těchto obcích žijí nebo z nich pocházejí. Mohou zde ale mít například i chalupu nebo zde mohou pracovat. Je u nás dost chalupářů, kterým se u nás líbí a jdou si rádi zaběhat jen tak rekreačně. V hlavním běhu by ale neměli šanci, proto jsem chtěl, aby měli nějakou vzpomínku, tak jsem přidal Stránecký přebor," vysvětlil stránecký běžec a dodal, že ve Stráneckém oblastním přeboru je vypsána jedna kategorie pro ženy a dvě pro muže, a to do 49 let a od 50 let. „Ženy se vloni přihlásily asi tři, tak by bylo zbytečné rozdělovat je na dvě kategorie. Pokud jich bude více, tak k tomu v budoucnu můžeme přistoupit," vysvětlil pořadatel.

A aby si ve stráneckém klání vybral opravdu každý, nebude chybět ani Stránecký pochod, který je v oblibě u mnoha lidí. Ty čeká naprosto stejná trať, ale mohou ji absolvovat klidnou chůzí, a to i s hůlkami nebo kočárky. Nejde totiž o závod.

Kočárky a vozíky s dětmi si mohou vzít dokonce i závodníci přihlášení do Stráneckého běhu. „Pokud bude někdo mít takovou fyzičku, že si troufne běžet s vozíkem, bránit mu nebude. Jen je potřeba to nahlásit u prezence," připomněl Pavel Mráček.

Sportovci nebo chodci, kteří se chtějí oblíbené akce zúčastnit, by se měli včas dostavit na prezenci. Ta na silnici mezi Stránkou a Tajnou začíná ve 12.45 hodin. Chodci na trať vyjdou ve 13.30 a běžci startují o půl hodiny později.

Zájemci se mohu až do pátku 31. března hlásit u Pavla Mráčka na telefonu 608 390 548 nebo elektronicky na straneckybeh@seznam.cz. Borci, kteří se nestihnou přihlásit, nemusejí zoufat, půjde to i na místě před startem.

Čtěte také: Švejk je hotov. Do Kralup přijede za dva měsíce