Loni jste za Carpek Service závodil poprvé. Absolvoval jsi v jeho barvách podniky Clio Cupu Europe na Red Bull Ringu a v Monze. Takže jak jste si první dva závodní víkendy s nimi užil?
Bylo to úžasné. Lidé v týmu moc dobře vědí, co dělají, a odvádějí skvělou práci.

Ke Carpeku jste se rozhodl připojit až v závěru loňské sezony, jak už jsme naznačili. Můžete tedy čtenářům popsat, co vás ke změně týmu během sezony vedlo a jak jste se nakonec ocitl u Carpek Service?
Původně bylo v plánu závodit pro tým Schlaug Motorsport. Šéf týmu, který byl zároveň mým dobrým kamarádem, ale bohužel zemřel dva týdny před prvními závody na Hockenheimringu. Poté jsem se přesunul k týmu Panther Motorsport, protože kamarád mého otce za něj nastupuje při některých závodech v Německu. Pokud ale jde o Clia, tak byli hodně nezkušení a byly mezi námi nějaké neshody. Pak s námi od Spa jeli někteří mechanici od Schlaug Motorsportu a představili nám Tomáše (Pekaře - pozn. red.). A tak jsme se dostali ke Carpek Service.

A našel jste u Carpek Service to, co vám u vašeho předchozího týmu chybělo?
Ano, máme servis na autě a techniku umí zkontrolovat mnohem lépe než u mého předchozího týmu.

Turnaj mladších přípravek v Tišicích
PODÍVEJTE SE: Tišický pažit patřil turnaji mladších přípravek

Letos opět pojedete Clio Cup Europe. Kromě toho se ale s pětkovým Cliem ukážete také v ESET Cupu. Jak se těšíte na sezonu a s jakými ambicemi do obou šampionátů půjdete?
Rok 2022 bude teprve mou druhou sezonou jak v Cliích, tak v závodních autech celkově, takže si nedělám žádné velké naděje, že bych mohl například tyto šampionáty vyhrát. Samozřejmě se ale budu vždy snažit dokončit závod na co nejlepším umístění.

Jak vypadala vaše předsezonní příprava?
Měl jsem nějaký fyzický trénink, ale to je stále má slabina. Také jsem s Carpek Service testoval v Mostě a doma jsem hodně jezdil na simulátoru.

Učil jste se na simulátoru i nové tratě? V Clio Cupu Europe pro vás budou novými okruhy Magny-Cours a Zandvoort, v ESET Cupu zase Poznaň, Grobnik, Slovakiaring a Brno…
Je to tak, většinu z těchto okruhů už jsem si zkoušel.

Volejbalisté Aera postoupili do semifinále extraligy.
Odolka ukončila kocourům sezonu, v semifinále narazí na obhájce titulu

Na který z nich se těšíte nejvíce a na který naopak nejméně?
Všechno to jsou skvělé tratě, takže je těžké vybrat jednu nejoblíbenější. Sice jsem na nich ještě nezávodil, ale nemám žádný okruh, na který bych se netěšil.

Opět si nemohu odpustit svou oblíbenou otázku - jak jste začal se závoděním? Vzpomínáte si ještě na moment, kdy jste se rozhodl, že budete závodním jezdcem? A pokud ano, můžete popsat, jak se od té doby vaše kariéra vyvinula?
Moje vášeň pro závodění se začala vyvíjet pravděpodobně v době, kdy jsem byl mladší a jezdil s tátou na motokárách. Později jsem začal na motokárách i závodit a nakonec jsem skončil v Cliu.

Německo, to je země plná skvělých závodníků - Michael Schumacher, Sebastian Vettel nebo třeba Nico Rosberg. Měl jste tedy jako malý nějaký idol?
Všechny tyto jezdce, které jsi zmínil, respektuji. Nikdy jsem to ale neměl tak, že bych měl jeden závodnický vzor.