Chrudimští se v prochladlé neratovické hale brzy zahřáli do provozního tempa. Podle očekávání se usadili na domácí polovině. Gólové odměny a hned dvojnásobné v rozmezí jedné minuty se dočkal zkušený Vladyka.

Nepříznivý stav ale domácí nerozházel. Jejich nejlepší hráč Průcha přešel přes tři protihráče a Hyka sám před brankářem zachoval chladnou hlavu – 1:2.

V závěru poločasu hosté dávali zvýšenou aktivitou najevo, že se nespokojí s hubeným náskokem. Třetího gólu se ale dočkali až po změně stran. Mělnická obrana zapomněla na zadní tyči na střídajícího Haufa a brankář Hnízdil podle rozhodčích vytahoval míč až za brankovou čárou.

Domácí se zdravě naštvali. Stejkal zatáhl míč a Bouškovi stačilo nastavit nohu – 2:3.

Utkání rázem dostalo nový náboj a po chvíli bylo srovnáno. Runt, Hyka a Hamšík přihrávkami z první rozebrali hosty do šroubku a posledně jmenovaný zavěsil – 3:3.

Senzační bodovou vidinu domácí živili celých pět minut. Úlevu na nezvykle nervózní chrudimskou lavičku vnesl sedm minut před koncem nechytatelnou bombou Roman Mareš. Sluka, Mikan a Rešetár pak domácí ještě gólově dorazili.

Utkání nedochytal domácí Hnízdil, který rukou zastavil Rešetárův lob mimo pokutové území a byl vyloučen. Zápas skončil stejně jako první vzájemný střet obou mužstev rozdílem čtyř gólů. Domácí se ale za svůj výkon rozhodně nemusí stydět.

Olympik Mělník – ERA PACK Chrudim 3:7 (1:2)

Branky: 13. Hyka, 26. Bouška, 28. Hamšík – 8. a 9. Vladyka, 25. Hauf, 33. R. Mareš, 34. Sluka, 35. Mikan, 36. Rešetár. Rozhodčí: Herzog, O. Černý. ČK: 36. Hnízdil (Mělník). Diváci: 160. Olympik: Hnízdil – Hamšík, Čermák, Runt, Trutnovský, Bouška, Průcha, Stejskal, Hyka, Saibt, Jurčovský, Pokorný. ERA PACK: Hlouš – Meller, Linhart, Kroulík, Sluka, R. Mareš, Popelka, Kopecký, Hauf, Vladyka, Mikan, Rešetár.

Utkání jsme sledovali on-line, připravujeme ještě fotogalerii.