Bývalý plochodrážní jezdec a dnes moderátor sportovních akcí a besed Miloslav Čmejla zorganizoval seznámení Tomáše Pekaře a Josefa Bartoše. Na domácí půdě prvního z nich, v autoservisu Carpek, si tak své bohaté závodní zkušenosti mohli vyměnit úspěšný automobilový pilot a nejlepší český překážkový žokej.

Jednoho ženou do cíle koně pod kapotou, druhého ti čtyřnozí. Svými výsledky ale sahají daleko za hranice Česka. Josef Bartoš je jako trojnásobný šampion Velké Pardubické a vítěz slavného dostihu v italském Meránu uznávaný po celé Evropě.

Tomáš Pekař každoročně přidává do své sbírky další prvenství ze závodů doma i v zahraničí. Za triumf v uplynulém ročníku seriálu Renault Clio Cup Central Europe aspiruje na zisk Zlatého volantu 2019 v kategorii okruhů.

Oba sportovci z Mělnicka zdědili geny i talent po svých otcích, kteří dříve rovněž vynikali a v daných odvětvích dosahovali výborných výsledků. Oba čeká náročná sezona 2020, ve které by rádi udrželi vysoko nastavenou laťku svých výkonů.

Navzájem pak souhlasili s výzvou nahlédnout do sportu toho druhého ještě hlouběji. Josef Bartoš přijal pozvání na testovací jízdy na okruhu v Mostě a také jako divák na květnový závod Mělnický okruh. Jeho loňský vítěz Tomáš Pekař pro změnu přislíbil návštěvy tréninku závodních koní v Krabčicích pod Řípem a podle časových možností i na Velké Pardubické.

„V plánu je také beseda pro mládež z mělnických škol,“ prozradil Miloslav Čmejla. „Oběma bych touto cestou do letošního roku ještě jednou rád popřál hodně úspěchů a hlavně pevné zdraví,“ dodal.