Po náročné cestě autobusem a trajekty dorazila výprava čítající 17 hráčů, čtyři trenéry a tři fanoušky 2. ledna do jedné z göteborgských základních škol, kde nalezla své útočiště po dobu konání turnaje.

V prvním zápase základní skupiny A kategorie B16, tedy ročníky 1997 a 1998, Kralupští narazili na norský celek Sveiva Innebandyklubb 1, který praktikoval rychlý a houževnatý florbal.

V první polovině byli Kralupští vyrovnaným partnerem a po jejím konci svítila na tabuli nula u obou soupeřů. Avšak bleskurychlý nástup Norů ve druhé části znamenal rychlé vedení o dvě branky. Soupeř se dostal na koně a zbytek zápasu ovládl. Další dvě branky už jen kosmeticky upravily výsledek.

Ve druhém vystoupení čekal Středočechy švédský FBC Engelholm 1, který si s nimi dokonale pohrál. „Švédové byli florbalově úplně někde jinde a jejich akce rychlé, přesné a na jeden dotek byly doslova smrtící. Debakl 15:2 jen dokresluje sílu soupeře," soudil o drtivé porážce Jiří Cimler, manažer a trenér FBC.

V posledním zápase sehrály Kralupy vyrovnaný zápas se švédským Glommenem IF, kdy dlouho svítilo na ukazateli skóre 1:1, avšak po hrubé chybě čtyři minuty před koncem severský soupeř nakonec urval všechny body a odsoudil Čechy k poslednímu místu ve skupině a účasti v osmifinále play-off B.

V něm měli poměřit síly s dalším švédským celkem – Hässelby SK. K utkání ovšem i přes své nepříliš lichotivé výsledky nastoupili lehkomyslně a to se proti soupeřům, kterým koluje v těle krev dávných Vikingů, nevyplácí. Hässelby zahájilo svoje galapředstavení brankostrojem, který znamenal největší porážku kralupského dorostu v historii – 21:3.

„Doufáme, že si kluci vezmou ze své švédské mise ponaučení a pokusí se nově nabyté poznatky, jak se může také florbal hrát, zužitkovat pro svůj další sportovní rozvoj," dodal Jiří Cimler k celkové účasti na turnaji.

Výsledky Kralup: Sveiva Innebandyklubb 1 0:4, FBC Engelholm 1 2:15, Glommen IF 1:2, Hässelby SK 3:21.