Po třech kolech patřila Kralupům předposlední příčka se ziskem jediného bodu, poté přišla třízápasová vítězná série a od té doby se AFC pohyboval mezi třetím a osmým místem. V jedenáctém kole Kralupy jako první tým v sezoně obraly o body suverénní Mělník a v poločase jim patřila pátá příčka se ziskem sedmnácti bodů.

V úvodních domácích odvetách se opět negativně projevila absence Vladimíra Vymětalíka. Zbytečné porážky s Atlanticem Rakovník a Fobozem Slaný, celky ze samého spodku tabulky, udržely AFC v teoretickém dosahu sestupových pozic až do 19. kola. V něm omlazený tým zvítězil podruhé v řadě, když celkem s přehledem přehrál Celtic Kladno na jeho palubovce a prakticky se zachránil.

Konečné šesté místo se ziskem 29 bodů je umístěním i počtem bodů druhým nejhorším výsledkem za dobu působení v krajském přeboru, podle předsedy klubu Petra Listíka ale víceméně odpovídá předvedeným výkonům. „Kdyby se mužstvo vyhnulo ztrátám v závěru zápasů na Atlanticu, Mělníce a na HFK, jediný získaný bod navíc by znamenal lichotivou čtvrtou pozici," připomněl s tím, že první tři týmy soutěže měly svou kvalitu a konečný bodový odstup ji také potvrzuje.

Ovšem vzájemná bilance Kralup s těmito týmy je paradoxně vyrovnaná. S prvním Mělníkem a třetí Slatinou dokonce skončila všechna utkání nerozhodně. Se dvěma kladenskými celky, OK a Celticem mají Kralupy stoprocentní bilanci, naopak s Atlanticem, Fobozem a Jogou Mladá Boleslav, mužstvy bojujícími do posledního kola o záchranu, nezískaly ani bod.

Vyrovnanost letošní soutěže dokazuje nejen fakt, že se posledních devět týmů vešlo do šestibodového rozestupu, ale i výsledky Kralup. Nejvyšší výhry získal AFC čtyřbrankovým rozdílem na půdě Bělé a Celticu Kladno, nejvyšší porážky utrpěl také o čtyři branky, na Fobozu a u MCE Slaný. Třikrát AFC podlehl o jediný gól. Průměrné byly Kralupy i ve statistice vstřelených (5. nejhorší) a obdržených (5. nejlepší) branek.

Podle hrajícího kouče Vladimíra Vymětalíka kvalitě kádru pomohla pravidelná docházka Zbyňka Všoláka, návrat Lukáše Moravce po tříleté pauze a příchod důrazného střelce Michala Šarocha. „Velkým překvapením se stal jarní návrat vyléčeného Martina Tetivy, který po přetlaku v útoku zaskočil v obraně, kde vyloženě dominoval."

První polovinu soutěže bodově odtáhl právě hrající kouč (45 kanadských bodů), ve druhé půlce přidal i díky absencím „pouhých" jednadvacet. Bodová zátěž se ale rozložila na ostatní členy týmu (nejlépe Tetiva – 13 KB). I přes méně produktivní druhou polovinu ročníku obsadil Vymětalík třetí místo v pořadí střelců i kanadském bodování celé soutěže.

„V brance si odvedl svůj standard Pavel Heimrath, s některými hvězdnými výkony. Poděkování potom patří Jakubovi Polákovi, který za chybějící jedničku vždy obětavě zaskočil a téměř vždy na soupeře svým neortodoxním stylem platil," dodal Vladimír Vymětalík.

Podle předsedy Listíka může klub do dalšího sezony hledět s optimismem: „Pokud nedojde k nějakému výbuchu, spojenému se sestupem, měl by se AFC po příštím, jubilejním desátém ročníku dostat na první příčku historie krajského přeboru. Momentálně ztrácíme na vedoucí Veltěž sedmnáct bodů."