Petra Provazníková nedala soupeřkám šanci a suverénně si došla pro obhajobu mistrovského titulu v kumite individual bez rozdílu vah a barvy pásků. Výrazným dílem také přispěla k zisku dalšího mistrovského titulu v kumite týmech. Nastupovala do zápasů jako první a dokázala deklasovat soupeřky v patnácti – dvaceti sekundách na awasete ippon. Na výbornou ji v týmu sekundovala i další neratovická členka – Lucie Hybšová, pro kterou to byla první medaile z mistrovství Evropy. Třetí v týmu Anna Rokosová sice není členkou Shotokanu, ale na „Evropu" se s ním dlouhodobě připravovala.

Další mistrovský titul vybojovala Lucie Köppelová v kata kadetek. Ve čtyřčlenném finále předvedla nejlepší výkon a po dvou letech stříbrných medailí znovu vystoupila na nejvyšší stupeň. Ke zlaté medaili z kata přidala ještě třetí místo v kumite a tím získala v karate J.K.A nejpres­tižnější ocenění – kombinaci kata kumite. Markéta Brožová přivezla další dva mistrovské tituly, a to z kata a kumite v kategorii veteránek, kde obhájila svá předchozí prvenství z minulých let.

Skvělý výkon předvedli loňští mistři Evropy v kata týmů Daniel Beneš, Tomáš Plachý a Michal Walter. Letos sice přestoupili do starší kategorie, ale přesto ve finále prohráli s favorizovaným týmem z Ruska pouze o jednu desetinu bodu, vybojovali tak titul vicemistrů Evropy. Stříbrnou medailí zúročil náročnou přípravu také další neratovický kata tým, tentokrát kadetek do osmnácti let ve složení Lucie Köppelová, Lenka Horáčková a Helena Peterová.

Bronzové medaile si ze Srbska přivezli Helena Peterová z kata kadetek a Radek Krejčí z kumite týmů patnáctiletých. Další bronz vybojovala v silné konkurenci desetiletých dívek Aneta Zítková, když jako jediná byla schopná konkurovat výborným Ruskám a už třetím rokem za sebou veze z mistrovství Evropy medaili v kata. V kumite stejné kategorie vybojovala bronz v řízené formě kumite i trojnásobná mistryně Evropy ve volném kumite Kateřina Walderová, která přidala ještě čtvrté místo v kata. Další třetí místo obsadil Jakub Drápalík v kata týmech dvanáctiletých. Do finálových zápasů se probojovala také Barbora Mašková v kata devítiletých. Nepopulární čtvrté místo obsadily týmy dívek do dvanácti a patnácti let.

Česká republika brala celkem 31 medailí a v celkovém hodnocení národů obsadila třetí místo. Shotokan Neratovice počtvrté za sebou vybojoval na mistrovství Evropy téměř padesát procent z celkového součtu medailí a opět výrazným dílem přispěl k velmi dobrému jménu českého karate J.K.A v Evropě. „Velké poděkování všem – nejen závodníkům, ale i rodičům za to, jakým způsobem se k fyzicky, psychicky i časově náročné přípravě trvající od ledna postavili," chválil své svěřence Zbyšek Petržílek, hlavní instruktor SK a člen komise státní reprezentace karate J.K.A ČR.