Soupeře figurující v aktuální tabulce těsně nad sebou přivítá Olympik ve zbylých dvou domácích zápasech dlouhodobé části. Druhým je Helas Brno, prvním a papírově nejsilnějším Slavia Praha.

„Čeká nás těžký zápas s komplexním týmem, který spolu hraje už delší dobu a má nacvičené určitě taktické součinnosti,“ vyhlíží souboj šestého se čtvrtým Matěj Sváta.

Jediný úspěšný střelec Mělníka při minulé drtivé porážce 1:11 v Plzni zároveň tuší recept, který by mohl přinést jeho barvám znovu vítěznou radost. Ta poslední proti Liberci je už bezmála měsíc stará. „Musíme se odpíchnout od kvalitní defenzivy, která nám poslední dobou moc nevychází. Pokud se zlepšíme v tomto ohledu, tak věřím, že můžeme naplno bodovat a upevnit si naši pozici pro následující boje v play-off,” dodal Matěj Sváta.

Spoléhat Mělničtí budou také na Radka Šilera. Třetí nejproduktivnější hráč mužstva si v týdnu odskočil na reprezentační akci devatenáctky a v přípravných duelech se Slovenskem byl hodně vidět. Pod první výhrou 4:0 se v Hodoníně podepsal dvěma góly. „Zápas jsem si užil. Je to moje první výhra za reprezentaci, moc jsme ji potřebovali do dalších zápasů,“ dělil se pak o své dojmy talent z Mělníka. O den později přidal při navlas stejném výsledku ještě jeden zářez.

Fotogalerie z přípravného utkání české U19:

Fotogalerie: Česko U19 - Slovensko U19 4:0 (futsal, příprava)

V páteční sestavě bílomodrých by autor třinácti gólů a deseti asistencí v aktuální prvoligové sezoně neměl chybět – na rozdíl od trenéra Jakuba Němce, který si odpyká druhou polovinu z trestu za vykázání z lavičky v duelu proti Olomouci.

Sešívaní přijedou povzbuzení minulou těsnou výhrou nad tabulkovým sousedem Halasem. Předtím rovněž prohráli s vedoucí Plzní, i když ne tak drtivě (1:5). „Všichni víme, co nás v Mělníce čeká, umí využít podmínky ve své hale. Bude záležet ale hlavně na našem výkonu, zda se dokážeme dobře připravit,“ uvedl před utkáním Radima Záruba, jeden z reprezentantů v kádru Pražanů, a navázal: „Vrací se po delší době do sestavy někteří uzdravení hráči, musíme se znovu sehrát. Určitě bychom byli rádi, kdyby se nám podařilo také venku odehrát utkání s klidnějším průběhem.“