Mělničtí vedli v domácí odvetě už 3:1, tedy stejným poměrem, jakým o dva dny dříve padli v Praze. Jejich soupeř ale dokázal ve zbylém čase ještě srovnat. Gól, který přinesl prodloužení, padl při power-play sešívaných necelé čtyři minuty před koncem.

V nastaveném čase to už byl Mělník, kdo doháněl. Po dlouhé penaltě proměněné Vokounem se to napoprvé ještě velmi rychle povedlo, na trefu Ševčíka už ale domácí reagovat nezvládli.

Lukáš Simon v dresu Dynama Nelahozeves
Lukáš Simon s šancí na hattrick neváhal: Nejsem střelec, ale sešlo se to

„Spadlo mi to v pravý moment,“ narážel autor vítězného gólu na skutečnost, že proti Mělníku v sezoně až dosud neskóroval a nepřipsal ani asistenci. „Jsem rád, že jsme to zvládli a dokázali ubránit jejich power-play, kterou mají velice nepříjemnou. Máme mečbol, tak věřím, že to v sobotu zvládneme a už sem nebudeme muset jet. Když jsme prohrávali o dvě branky, tak jsme dokázali hned snížit, to bylo pro vývoj zápasu velice důležité a udrželi jsme se v kontaktu. To nejdůležitější je to, že jsme to celé zvládli a vezeme druhý bod,“ uvedl po utkání Matúš Ševčík.

V domácím táboře zavládlo pochopitelné zklamání. „Místo aby byl stav zápasů 1:1, tak v sobotu bude mít Slavia mečbol," posteskl si trenér Olympiku Jakub Němec. Zápas podle něj rozhodl snižující gól Slavie na 3:2. „Byl naprosto zbytečný a Slavii dostal na koně. Zápas jsme ale měli rozhodnout už mnohem dříve, ale stejně jako v úvodním jsme doplatili na to, že nejsme schopní proměnit vyložené šance. Slavií dnes opět zachránil skvělý výkon Žezulky. Každopádně dnešní zápas měl velký náboj a kvalitu od obou týmů."

Hřiště FC Mělník.
Vyšší nájemné za hřiště město nezaplatí. FC Mělník neví, kde bude o víkendu hrát

SK Olympik Mělník – SK Slavia Praha 4:5 PP (1:1, 3:3)

Branky: 6. Vokoun, 25. Machytka (M. Sváta), 26. Lukáš (Šiler), 45. Vokoun - 6. Homola (Brychta), 26. Vaktor (Ševčík), 37. Homola, 45. Havrda, 46. Ševčík (Havrda). Rozhodčí: Čurda, Lafek. ŽK: 3:1. Diváci: 350.

Mělník: Buchvak (Korbelář) - Novotný, J. Sváta, M. Sváta, Nečas, Lehner, Šiler, Vokoun, Machytka, Hruška, Ježek.

Slavia: Žežulka (Vondráček) - Brychta, Ševčík, Záruba, Havrda, Homola, Kuča, Habart, Vaktor, Hrdina, Kuchta, Křemen, Sláma.