Kralupy - V pátek se poprvé v letošní sezoně představí hráčky klubu Basket Slovanka, které od 18 hodin nastoupí v Praze Na Folimance proti USK Praha.

Proti jednomu ze dvou jednoznačných favoritů celé soutěže bude chtít hostující celek předvést kvalitní výkon a využít ostrého zápasu k otestování formy celého týmu.

Mnohem důležitější je ale pro Slovanku následující zápas, který ji čeká už tuto neděli v městské hale v Kralupech od 17 hodin s Hradcem Králové. Klubu se s podporou města a kraje podařilo zajistit kvalitní zázemí.

„Na oplátku věříme, že budeme dobrými reprezentanty jak Kralup, tak Středočeského kraje. Už pouhý fakt, že budeme jediným prvoligovým ženským týmem v kraji, je pro nás určitým povzbuzením a závazkem zároveň,“ říká za Basket Slovanku Marek Šíma z oddělení marketingu.

Nedělní zápas je první příležitostí, jak se ukázat domácím fanouškům a pokusit se získat jejich trvalou přízeň. „Proto bychom chtěli na zápas co nejsrdečněji pozvat všechny obyvatele z Kralup a okolí bez rozdílu věku. Vstupné je zdarma, navíc jsme na přestávku připravili pro diváky vložené střelecké soutěže o ceny,“ zve do haly U Cukrovaru Marek Šíma.

Slovanka je jeden z mála prvoligových klubů s dokonale propracovaným systémem výchovy mládeže. Základem je dlouhodobá práce s mládeží, zaměřená na výchovu všestranně vybavených hráček nejvyšší výkonnostní úrovně.

Postupně se podařilo vybudovat „z nuly“ jeden z nejúspěšnějších basketbalových klubů v ČR. To potvrzují nejen úspěchy jednotlivých týmů klubu, ale také individuální výsledky hráček a odchovankyň v reprezentačních výběrech. Dvě odchovankyně klubu byly na OH v Pekingu.

K dnešnímu datu v klubu, který zároveň funguje jako Sportovní centrum mládeže ČBF, sportuje téměř 300 hráček všech věkových kategorií.

„V průběhu sezony bychom chtěli předvádět atraktivní moderní a rychlý basketbal, čemuž jsme přizpůsobili složení týmu. Dlouhodobě pracujeme s mladými talentovanými hráčkami a v této cestě chceme nadále pokračovat. Do této strategie zapadá i plánované posílení týmu o jednu talentovanou hráčku z USA. Cílem klubu v začínající sezoně je nejen celková stabilizace týmu, ale především lepší umístění než loňské osmé místo,“ vytýčil cíle prvního družstva Marek Šíma.

Do Kralup se klub vrací po třech letech. Mezi tím se stal domovem Chomutov a naposledy Tábor. Hracím dnem domácích zápasů je neděle se začátkem od 17 hodin. Hlavními tahouny týmu vedeného trenérem René Štěpánkem by měly být Hana Nezdařilová, Petra Pospíšilová, Vladimíra Holubová a Pavla Rákosníková, která současně hostuje v BK Kralupy.

Basket Slovanka
Založen: 1989
Týmy: 7 mini, 3 žaček, 3 dorostenek, 3 žen a 3 přípravky
Hala pro ŽBL: U Cukrovaru 1089, Kralupy
www.basketslovanka.cz
Domácí zápasy (vždy od 17 hodin)
2. kolo: Hradec Králové 5. 10.
4. kolo: BK Strakonice 12. 10.
6. kolo: Sparta Praha 26. 10.
7. kolo: Kara Trutnov 2. 11.
9. kolo: Valosun Brno 16. 11.
10. kolo: ZVVZ USK Praha 23. 11.
12. kolo: BK Tábor 7. 12.
14. kolo: Gambrinus Sika Brno 21. 12.
17. kolo: Loko K. Vary 11. 1.