Pokud chtějí svěřenci trenéra Jakuba Němce dostát svému cíli, kterým je účast ve čtvrtfinále, je pro ně vítězství proti Démonům prakticky povinností. V dalším programu je totiž s výjimkou zápasu v Ústí, čekají už jen soupeři z lepší poloviny tabulky včetně obou duelů s Chrudimí či Teplicemi.

„Budeme chtít navázat na vítězství s Ústím, doma získat další důležité body a upevnit si postavení v elitní osmičce,“ hlásí před utkáním trenér Olympiku Jakub Němec.

Jeho týmu jsou nadále v patách České Budějovice, které v dohrávce zdolaly právě Českou Lípu. Jedenáctá porážka v řadě nejspíš tak trochu zlomila odhodlání Démonů do zbytku sezony. Z desáté příčky ztrácejí na osmičku osm bodů a ještě odehráli o zápas více. Podle kouče Severočechů Karla Kruliše přišel čas soustředit se na další ročník.

„V pátek jedeme na Mělník. Klíčoví hráči si odpočinou, šanci dostanou kluci z lavičky. Doufám, že to už zlomíme. Zbytek sezony pojedeme ve volnějším módu. Nechceme už kluky dostávat pod nějaký tlak. Honit play-off už pro nás znamená vlastně sci-fi. Nechceme zase skončit poslední, nebo předposlední. Budeme se rvát o co nejlepší umístění, ale nechceme už na nic tlačit,“ vyhlásil Karel Kruliš.

Přestože se soupeři výsledkově nedaří, nečeká trenér Mělníka nikterak snadný zápas. „O to větší motivaci uspět u nás budou mít,“ upozornil Němec. Kromě připomínky obvyklé vyrovnanosti vzájemných střetů navíc přiznává i ne zrovna optimální výkony svého mužstva v posledních zápasech.

Po jediné venkovní výhře právě v Lípě následovaly vysoké porážky od Helasu a v Plzni. Proti poslednímu Ústí v týdnu odvrátila další ztrátu až branka v poslední vteřině. „Musíme odevzdat maximální nasazení, přidat kvalitu ve futsalových dovednostech a být efektivnější v zakončení,“ přidává Němec recept na další tříbodový poklad. S jeho kutáním začne Mělník ve 20:30 hodin, zápas lze sledovat prostřednictvím přímého přenosu na facebookových stránkách Olympiku.