Relativně nejlehčí úkol ze všech předchozích přeběhů Česka absolvoval v těchto dnech ultramaratonec z Kelských Vinic Martin Hunčovský. Za čtyři dny se přemístil z jihu na sever. Místo startu v Peci (pod Čerchovem) dělilo od cílové Pece pod Sněžkou 320 kilometrů.

„Z 95 procent jsme se pohybovali po vedlejších asfaltových silničkách. Reliéf terénu byl převážně členitý. Mnozí zdatní turisté znají výstup z Vrchlabí až na nejvyšší horu Sněžku, dlouhý téměř 17 km. Tak přesně to měl být náš závěrečný bonbónek. Já se o něco opozdil, byl nedostatečně oblečen a nahoře téměř mrzlo, musel jsem proto volit přístupnější variantu. Z chalupy na rozcestí jsem běžel přímo do Pece. Sněžku jsem sice nedobyl, ale nebylo to nutné, protože celá akce byla Pec – Pec, což jsem beze zbytku dodržel. Navíc na Sněžce jsem byl v září při běhu kolem ČR,“ ohlédl se za svým prvomájovým putováním Martin Hunčovský. Ten dále uvedl, že se cestou po boku jeho a Miloše Škorpila vystřídalo asi patnáct běžců, kteří podle svých možností absolvovali kus pouti.

O zdolání celé vzdálenosti se pokoušeli ještě dva vytrvalci, ale neúspěšně. „Chyběla jim ještě naše patřičná zkušenost s těmito tratěmi,“ poukázal na dva loňské „výlety“ dálkový běžec.