Původně měl být posledním zápasem Pitbula před českým publikem už ten listopadový s Ladislavem Kutilem. Po rovněž vítězném přídavku v Lucerně s Lukášem Skircou ale přichází nyní ještě jeden.

„Říkal jsem, že na české scéně už ve své váze nemám, co bych dokazoval, takže pokud se budu cítit dobře a budu se moci připravovat, tak vezmu nějaké zápasy venku. To, že jsem vzal zápas v Karlových Varech proti ruskému soupeři, je jedině plus, protože nastoupím sice na české scéně, ale proti zahraničnímu soupeři," objasnil své rozhodnutí v nedávném rozhovoru pro web Czechfighters.cz.

„Co se týká soupeře, tak výkonnostně je to borec, který mi může hodně napovědět o tom, jak na tom jsem a jestli mám šanci uspět v zahraničních zápasech. To, že má kladnou bilanci a je slušně postavený ve světovém žebříčku, mi může pomoct se posunout výše a dostat se k zajímavějším zápasům," dodal Šuda s tím, že nabídka zápasu na rozdíl od některých minulých přišla i s dostatečným časovým odstupem na přípravu, i když pro tu pro změnu vypadl Šudovi sponzor.