Cíle pro letošní rok

Letošním cílem byla pro Bryndu nominace a start na MS. I přes komplikace se vše podařilo. „Celkově jsem si před závodem hodně odpočinul, a to nejen fyzicky, ale i psychicky, jelikož pobyt se neodehrával v notě závodu, ale byl klid, pohoda, sranda a zábava. Cestování i ubytování bylo moc fajn. Celý pobyt bylo krásné počasí. Vzhledem k tomu, že se jednalo o MS, bylo jasné, že se na start postaví to nejlepší," ujistil Brynda.
Plavání 1,9 km
Brynda zvládl plavání v neoprenu v čase 25:45. Voda měla 21 stupňů, proto zvolil oblek bez rukávů a hned po startu se ujal role tahouna pravé strany. „Postupem času jsem zjistil, že pravá strana byla špatná volba, jelikož z pravé strany byla plavecká část delší. Alespoň jsem se nemusel s nikým mlátit. Až k první bójce jsem se nemohl dostat do tempa, ale pak se to zlepšilo a už jsem cítil, že jsem se srovnal. Předplaval jsem pár pomalejších, kteří startovali z levé strany a dovedl do depa druhou plaveckou skupinu," popsal průběh závodu nejlepší český triatlonista mistrovství.

Cyklistika 90 km
V čase 2 hodiny a 28 minut zvládl Brynda cyklistickou část závodu. „Depo připomínalo běžeckou vložku, kdy jsem naběhal snad půl kilometru. Nicméně jsem vše zvládl celkem dobře. V depu jsem našel svoje kolo napoprvé. Začátek cyklistické části byl lehce zvlněný, ale jezdivý. Nikam jsem se nehnal, jelikož jsem věděl, že po 20 kilometrech začne 13 kilometrů dlouhé stoupání, kdy závěrečné 2 byly do 15 až 16 stupňového stoupání. Pod kopec jsem dojel celkem svěží. Sice mne předjelo pár soupeřů, ale nikterak mne to netrápilo," tvrdil mělnický triatlonista. Po dobytí vrcholu si moc neoddechl, jelikož okamžitě začínal šílený sjezd v serpentýnách. „Vzhledem k tomu, že mám rodinu, jsem zvolil rychlost takovou, abych se pod kopec dostal ve zdraví. I přesto, že jsem většinu kopce brzdil, byla moje maximálka 85km/h. To, že jsem jel pomalu, mi dalo pár soupeřů najevo, když okolo mne prolétli a nejspíš i nadávali, že se jim pletu," vzpomíná s úsměvem.
Na trati navíc nastal problém s nedodržováním předepsaných rozestupů mezi jednotlivými závodníky, ale pořadatelé s tím neudělali vůbec nic. „To jsem skutečně nikdy nezažil! Jak si mohou tihle závodníci říkat triatlonisté? Když jsem zajel za rozhodčím na motorce, tak mi na otázku co to je?, odpověděl: co s tím mám dělat? Moje reakce byla jasná: okamžitě diskvalifikovat všechny," rozčiloval se Brynda a dokonce prý chvíli uvažoval nad tím, zda má ještě cenu v závodě pokračovat. Nakonec ale zvítězila jeho bojovnost a čest.

Běh 21 km
Závěrečný běh zvládl v čase 1 hodina, 31 minut a 38 vteřin. Vzhledem k velmi teplému počasí zvolil i vhodné volnější tempo. A nakonec hrdě protnul cílovou bránu na krásném 23. místě. „To, že jsem byl na MS nejlepším Čechem, je pro mne po zdravotních problémech a volnějším běhu dost překvapení. Určitě mne hodně zklamalo, že na MS v AG jedou skutečně spolupracující skupiny. Můj výsledek je potom hodně zkreslený. Ve výsledcích jsem si našel vítěze z nominačního závodu v Lucembursku, kde jsem na něj ztratil 2,5 minuty a na MS jsem přijel dokonce 5 minut před ním" řekl na závěr Jaroslav Brynda.

Barbora Walterová