„Prohra mrzí, jeli jsme na Spartu uspět," hodnotil dvougólový střelec hostí Jakub Moravec. 

Na góly se v aréně na Podvinném mlýně nečekalo ani minutu. Hned v úvodní si své navštívenky vyměnily oba týmy. Když pak ex-mělnický Jiří Vokoun vrátil domácím vedení zpět, odskočil se svým týmem brzy až na rozdíl tří branek.

Mělnický prapor znovu rychle pozvedl právě Jakub Moravec, který po nacvičené standardní situaci. Dva góly zaznamenal už ve třetím zápase v řadě. S kontaktní brankou přišel ještě před půlí nekompromisním desetimetrovým kopem kapitán Dominik Šup. V čase 21:27 se začínalo od nuly. To Jan Kalabis uklidil do sítě přímočarou akci po ose brankář Hnízdil – Nečas.

Za stavu 4:4 ale vzaly režii zápasu do své moci zahraniční akvizice v kádru Sparty. Bernardo vstřelil po asistenci Gabča bojujícího ještě před necelými dvěma týdny v modrém dresu nakonec vítězný gól. O pojištění náskoku se postaral čistým hattrickem Angellott. Poslední hřebík zatloukl Brahimi.

„Zápas se vyvíjel celou dobu pro Spartu, ale dokázali jsme ho zdramatizovat. Po srovnání na 4:4 jsem věřil, že bychom to mohli zvládnout. Bohužel po našich hrubých chybách a řekl bych nezkušeností z velkých zápasů jsme si nechali Spartu znovu odskočit a pak už si to soupeř pohlídal," vystihl Moravec a vyzdvihl výkon čtyřgólového Angellota. „Je naprosto rozdílový hráč, ukázal obrovské kvality."

Domácí soupeři oplatili porážku z podzimu, v nejvyšší soutěži zvítězili počtvrté v řadě a v tabulce si polepšili na pátou příčku. Osmý Mělník zůstává po restartu na jedné výhře a třech porážkách. Po reprezentační přestávce odehraje další zápas 5. února v České Lípě.

Sparta Praha – Olympik Mělník 9:4 (4:3)

Branky: 12., 27., 27. a 30. z pen. Angellott, 1. Hora, 4. Vokoun, 4. Křivánek, 26. Bernardo, 36. Brahimi – 1. a 13. Moravec, 19. Šup (10m kop), 22. Kalabis. Mělník: Hnízdil (Šanda) – Moravec, Prejsa, Nedostup, Jungbauer, Hrdý, Nečas, Šustr, Kalabis, Mikyska, Sváta, Šup, Lehner.