Mělník znovu ožije cyklistikou. Tentokrát se bude jednat o časovku družstev. Cyklistický tým Rudy Projekt Mělník pořádá v rámci pohárové soutěže Unie amatérských cyklistů další ročník „Spící panny“.

V sobotu 9.8. se vydají pětičlenná družstva na trať, která vede z Mělníka do Nové Vsi a obrátka čeká na závodníky před obcí Velvary. Po stejné trase se družstva dostanou zpět na Mělník.

Letošní ročník se tak uskuteční na trati, která byla v minulém roce upravena. Její nová podoba se všem účastníkům velmi líbila a tak bude využita i letošním roce. Tato trať odpovídá nárokům jezdců na zajištění co možná nejvyšší bezpečnosti a profil přesně pasuje na disciplínu, jímž je časovka družstev.

V minulých letech byla družstva sestavena ze čtyř cyklistů. V letošním roce přicházejí pořadatelé s novinkou, která by měla závod otevřít ještě pro širší okruh zájemců z řad hobby cyklistů.

Jedná se o pětičlenná družstva. Ta mohou být mixem mužů, žen, juniorů a juniorek. Tato změna bylo umožněna novým způsobem bodování této disciplíny v rámci pohárové soutěže Unie amatérských cyklistů.

Start závodu je na Mělníku před hotelem U Cinků na Pšovce. Celková délka závodu je 45 kilometrů a předpoklad je, že ji nejlepší týmy zvládnou absolvovat v čase okolo jedné hodiny.

Cíl závodu je premiérově umístěn zhruba do poloviny délky mostu přes Labe.

První tým se postaví na start závodu v 11.30 hodin a další týmy budou startovat v dvouminutových intervalech. Prezentace a vyhlášení výsledků proběhne v areálu zahradní restaurace u Cinků na Pšovce.

Závod je vypsán jak pro jezdce vlastníci licenci Unie amatérských cyklistů tak pro širokou cyklistickou veřejnost, která bude hodnocena v samostatné kategorii týmů složených z příchozích závodníků.

Závod je pořádán za podpory Mělnické radnice, Policie České republiky, Pekařství u Řízků, Unie amatérských cyklistů a ve spolupráci s několika regionálními prodejci jízdních kol jako je Sportservis Hukol, Cyklosport Ottis a Kola Derfl. Jímž patří velký dík za podporu cyklistiky na Mělnicku.