Cyklistický tým Rudy Projekt Mělník pořádá v rámci pohárové soutěže Unie amatérských cyklistů další ročník závodu s názvem Spící panna.

V neděli 9. srpna se vydají pětičlenná družstva na trať vedoucí z Mělníka do Nové Vsi, obrátka čeká na závodníky před obcí Velvary.

Po stejné trase se družstva dostanou zpět do Mělníka.

Letošní ročník se tak uskuteční na trati, která byla v minulém roce upravena. Její nová podoba se všem účastníkům velmi líbila, a tak bude využita i v letošním roce.

Trať splňuje nároky jezdců na zajištění co možná nejvyšší bezpečnosti, její profil přesně odpovídá disciplíně, jíž je časovka družstev.

V minulých letech byla družstva sestavena ze čtyř cyklistů. V letošním roce přicházejí pořadatelé s novinkou, která by měla závod otevřít ještě širšímu okruhu zájemců z řad amatérských cyklistů.

Startovat budou pětičlenná družstva. Ta mohou být mixem mužů, žen, juniorů a juniorek. Tato změna byla umožněna novým způsobem bodování disciplíny v rámci pohárové soutěže Unie amatérských cyklistů.

Start závodu letos není v místě prezentace. Ta proběhne od 10.00 hodin v areálu zahradní restaurace hotelu U Cinků na Pšovce.

Start byl z technických důvodů přemístěn do Brozánek k areálu čerpací stanice 2S, do prostoru nájezdu na hlavní silnici směr Nová Ves.

Celková délka závodu je 43 kilometrů a pořadatelé předpokládají, že ho nejlepší týmy zvládnou absolvovat v čase okolo jedné hodiny. Cíl závodu je umístěn zhruba do první třetiny délky mostu přes Labe.

První tým se postaví na start závodu v 11.30 hodin, další budou startovat ve dvouminutových intervalech.

Vyhlášení výsledků proběhne v areálu zahradní restaurace U Cinků na Pšovce.

Závod je vypsán jak pro jezdce vlastníci licenci Unie amatérských cyklistů, tak pro širokou cyklistickou veřejnost, která bude hodnocena v samostatné kategorii týmů složených z příchozích závodníků.

Závod je pořádán za podpory mělnické radnice, Policie ČR, Pekařství U Řízků, Unie amatérských cyklistů a ve spolupráci s několika regionálními prodejci jízdních kol, jako jsou Cyklosport Ottis a Kola Derfl.

PETR ŠKRABAL