Mělnický tým Fuji Bikeranch Racing Team ve spolupráci s Městským úřadem Mělník a Policií České republiky uspořádal v neděli časovku družstev s názvem Spící panna.

Závod byl stejně jako v minulém roce zařazen do pohárové soutěže Unie amatérských cyklistů. Na startu se nakonec sešlo dvacet šest týmů ze Středočeského kraje. Týmy tvořilo vždy pět závodníků. Mezi jezdci se objevilo i několik rodilých Mělničáků.

První tým se postavil na start závodu v 11.30 hodin, další se na trať vydávaly v intervalu dvou minut. Na ověřené trati vedoucí z Mělníka do Velvar a zpět byla nakonec nejrychlejší pětice jedoucí pod jménem Viessmann Team v sestavě Pavel Krob, Petr Čapek, Petr Novák, Vít Mužík a Mělničák Tomáš Vitáček.

Druhé místo obsadilo družstvo CK Vinohradské šlapky, jež se na start závodu postavilo v sestavě Stanislav Hájek, Karel Práger, Radek Vaňkát, Jiří Malík a Jan Dubec.

Třetí příčku vybojovala pětice CK Královice, jež trať závodu absolvovala ve složení Milan Miller mladší, Milan Miller starší, Radek Procházka, Luděk Ambru a Milan Pažout. Vítězné družstvo využilo příznivých cyklistických podmínek, které panovaly po celou dobu konání závodu. Absolvovalo trať dlouhou 39 kilometrů v čase 49 minut a 40 vteřin, což činí průměrnou rychlost 48,23 km/h. Což je nový traťový rekord a podle dosažené průměrné rychlosti se jedná o velmi kvalitní čas.

Novinkou letošního ročníku bylo vypsání kategorie týmů, složených výhradně z žen. Vítězství vybojovalo družstvo CK Vinohradské šlapky startující ve složení Lucie Řimnáčová, Michaela Srbová, Radka Vančurová a Alena Štysová. Vítězný tým žen absolvoval trať v čase 1:02:38 vteřin. Průměrná rychlost byla 38,32 kilometrů v hodině.

V cíli závodu se jezdecké pole shodlo na dobrém zajištění tratě mezi Mělníkem a Velvary a zpět. K bezpečnému průjezdu frekventovaným úsekem přispěla především spolupráce s Policií ČR Mělník, Velvary a Kladno, za což jim patří poděkování. Slavnostní vyhlášení v areálu restaurace U Cinků bylo tak třešinkou na dortu, kterou doplnily sladké ceny, dodané pekařstvím Řízek. Věcné ceny pak věnovaly Cykloservis Ottis a Kola Derfl. Celkově závod dopadl na výbornou a za rok se tak můžeme těšit na jeho další pokračování.

PETR ŠKRABAL