Knihu autor pokřtil přímo v redakci Litoměřického deníku za přítomnosti hvězdných kmotrů – Jiřího Štancla a Josefa Váni, tedy legend ploché dráhy a dostihového sportu. Proč zrovna tyto dvě osobnosti? „Vždycky pod sebou měli nějaké koně," vysvětlil volbu kmotrů v nadsázce bývalý plochodrážní jezdec a současný spíkr. „Jsou to za tu dobu už zkrátka kamarádi. S Jirkou jsem ještě závodil, Pepíka jsem poznal za dobu spíkrování jako výborného člověka."

Miloslava Čmejlu vyprovokovalo k napsání knihy okolí. „Na radu některých diváků a přátel, že už toho je na knihu dost, jsem sedl a začal psát," vysvětlil ve zkratce důvod, proč knihu vydat. „Kdybych věděl, co mě všechno čeká, tak bych snad do toho ani nepustil," přiznal při křtu se smíchem Čmejla.

S tím souhlasil i Jiří Štancl, kterého podobné peripetie s vydáním čekali před časem, kdy vydal svou autobiografii. „Není to opravdu legrace. V době aktivní kariéry, kdy jste třeba i slavný, máte spoustu známých a kamarádů, ale když pak něco potřebujete, jen málokdo vám s něčím pomůže. I proto jsem rád, že to Mílovi vyšlo." Pod vyjádření několikanásobného domácího šampiona se „podepsal" i Josef Váňa, který dobře ví, jak těžké je sehnat finance. „Každý si myslí, že když vyhrajete Velkou, všechno jde samo, ale tak to vůbec není. Většinou se na vás ostatní úplně vyprdnou."

V redakci pak sportovní legendy přesvědčily, že si toho pamatují hodně, ovšem ne vše je vhodné prozradit. Oba plochodrážníci – Miloslav Čmejla i Jiří Štancl při křtu zavzpomínali na zašlou slávu plochodrážního sportu v České republice i na jeho částečný úpadek v posledních letech. „Moje kniha přibližuje dobu, kdy byla plochá dráha na vrcholu. Bylo to krásné období," prozradil Miloslav Čmejla.

V knize popisuje i počátky ploché dráhy v Československu. Sám začínal, stejně jako Jiří Štancl, v Polepech, kde vznikla v šedesátých letech plochá dráha. „Tehdy jsme jezdili na tom, co kdo našel. Na místo kožených bot byly gumáky, helmy jsme měli pozůstatky z druhé světové války a tak dále," vzpomněl s úsměvem Miloslav Čmejla. „Moc bych chtěl poděkovat Deníku za to, že mi články otiskuje a pomáhá nám, co máme plochou rádi, s popularizací tohoto nádherného sportu," dodal.

S díky a přáním se rozloučil i světoznámý žokej. „Deníku držím palce a děkuji za milou společnost," řekl Josef Váňa.

Knihu Miloslava Čmejly Od řídítek k mikrofonu je možné zakoupit přímo u autora. Kontakt je: miloslav.cmejla@seznam.cz.