Kralupské basketbalistky navštěvující tercii a kvartu Dvořákova gymnázia v Kralupech se zúčastnily republikového finále základních škol a víceletých gymnázií v Jindřichově Hradci.

Iveta Štětková, Renata Štětková, Magda Šlehoferová, Jana Kovaříková, Monika Vajnerová, Zuzana Spilková, Andrea Procházková a Adéla Hurtíková spolu se svou profesorkou Marií Kellerovou a trenérkou Martinou Moravcovou vybojovaly výborné čtvrté místo. S vítězným družstvem z Brna přitom Kralupanky ve skupině prohrály pouze o bod, a mohou tak s vidinou úspěchu bojovat o medaile také v následujících letech.

Víkend pak v Kralupech patřil kvalifikaci o postup do ligy mladších dorostenek a v sázce byla soutěž pro příští sezonu. Kralupské hráčky ročníku narození 1995 totiž letos končí v žákovských kategoriích a postupují do mladších dorostenek. O celkem šest míst v lize bojovalo ve třech skupinách celkem jedenáct družstev. Přímý postup si zajistily pouze týmy na prvních místech, ty z druhých a třetích musí spoléhat na úspěch ve druhém kole.

„Šlo o to maximálně se připravit, soustředit se, na domácí palubovce podat co nejlepší výkony a přímým postupem úspěšně vstoupit do nové sezony,“ uvedla Ivana Šlehoferová, jedna z kralupských trenérek.

Hned první zápas se domácím hráčkám povedl, deklasovaly Jablonec nad Nisou 85:45. Vysokou výhrou Kralup skončilo i odpolední utkání proti Loko Liberec (66:47) a k prvnímu místu stačilo v neděli porazit věčného rivala z krajských kol – Benešov.

Děvčata nenechala nic náhodě. Především zásluhou fantastického střeleckého počinu kapitánky Magdy Šlehoferové, která v zápase nasázela rekordních 41 bodů, a dalšímu výbornému výkonu Andrey Procházkové (25 bodů) se domácí hráčky radovaly z výhry 85:61 a také z postupu. Uznání si vysloužila také Adéla Hurtíková, která se zotavila po dlouhé nemoci a velmi podstatně pomohla ve všech zápasech.

„Splnil se sen a přání děvčat, trenérů i rodičů postoupit do ligy přímo. Výkon děvčat ovlivnila nádherná atmosféra v hale, kterou připravili rodiče, kamarádi i ostatní fandové basketbalu. Děkujeme všem a těšíme se na příští sezonu,“ uzavřela Ivana Šlehoferová.