Série slavnostních vyhlášení tradičně odstartovala v Jihočeském kraji a probíhá v dalších 40 okresech, v rámci slavnostních večerů se vyhlašuje král sportovců pro rok 2017. Akce samozřejmě zavítá i na Mělnicko, 26. února se Sportovec roku koná ve Společenském domě v Neratovicích (18.00).

Jsme rádi, že partnery projektu jsou opět nejsilnější hráči ve svých odvětvích. Generálním partnerem je Česká spořitelna a dvacátý ročník ankety Nejúspěšnější sportovec roku vítá opět mezi partnery sázkovou kancelář Fortuna. Ta se do ankety vrací opět po dvanácti letech. 

„Fortuna je tradiční partner sportu nejenom na vrcholové reprezentační úrovni. Stejně tak se dlouhodobě a intenzivně věnujeme i tomu regionálnímu a výkonnostnímu, který, ačkoliv by si ji zasloužil, často zůstává trochu v zákrytu záře reflektorů. Jsme proto velmi rádi, že můžeme spojit naši značku s tradiční anketou, která alespoň jednou ročně ocení úspěšné sportovce napříč všemi regiony nejenom z řad úspěšných profesionálů, ale i méně známých talentovaných nadějí,“ zdůvodnil zapojení Fortuny do projektu ředitel marketingu sázkové kanceláře Fortuna Jan Dobiáš.

Velkou roli Fortuny v jubilejním ročníku potvrzuje za pořádající agenturu Sport Action s.r.o její jednatel Radek Šilhan: „Pro mě je Fortuna skutečná srdcovka, v jejích řadách jsem strávil osm krásných profesních let. Vím, jaký vztah má Fortuna ke sportu a rovněž vím, že má snahu sportovnímu prostředí po všech stránkách pomáhat. Je to běžné všude ve světě a mám radost, že i my máme takto silného partnera.“

Do jedné z mnoha kategorií mohou promlouvat také čtenáři Mělnického deníku. Stačí vyplnit a zaslat do naší redakce originální kupony, které od dnešního dne vychází na sportovní straně novin a ze kterých vzejde Hvězda Deníku. Svým hlasem můžete pomoct jednomu ze sedmnácti jmen, a i když se nám zdaleka nepodařilo seskupit do kuponu všechny sportovce, kteří by si v něm bezesporu zasloužili být, věříme, že si svého favorita vyberete. 

Smyslem celé ankety je poukázat na obrovské úsilí sportovců, kteří se nedostávají na obrazovky ani na titulní strany celostátních novin a přesto svému sportu dávají stejně, jako ti, kteří jsou známí. Moderátorem sportovního galavečera bude stejně jako v minulých letech Radek Šilhan.

Nominace na Hvězdu Deníku:
Adam Sedlmajer (vodní lyžování)
Barbora Šebíková (ringet hokej)
Zdeněk Šenkeřík (fotbal)
Petra Novotná (taekwondo)
Josef Bartoš (jízda na koni)
Adam Knoflíček (fotbal)
Jan Gazdík (box)
Jakub Kaprál (lední hokej)
Marek Mikula (volejbal)
Stanislav Klobása (fotbal)
Adam Zloský (plavání)
Jiří Vokoun ml. (futsal)
Jan Vokurka (lední hokej)
Anna Marie Macková (veslování)
Pavel Zach (karate)
Jan Šátral (tenis)
Václav Vorasický (fotbal)