Na bezmála pětadvaceti stanovištích zástupci sportovních klubů umožnili nejen si daný sport vyzkoušet, ale také si v něm zasoutěžit a dozvědět se přitom všechny potřebné informace o něm, včetně poskytnutí kontaktů. Vyzkoušeli si tak, že převrátit biatlonový terč po půlkilometrovém běhu není legrace, stejně jako udržet kelímek v nezměněné poloze při jednom ze základních postojů kung-fu.

Zatímco páteční program byl určen mělnickým základním školám, které na festival vyslaly více jak devět set žáků z prvních stupňů, sobotní už otevřel areál Na Podolí široké veřejnosti. Festival se stal součástí celostátního projektu České unie sportu - Sportuj s námi. 

„Účastníci obdrželi u vstupu hrací kartu a po součtu všech bodů byli odměněni odpovídajícími medailemi a diplomy,“ upřesnil jeden z hlavních organizátorů Stanislav Barda, předseda Okresního tělovýchovného sdružení Mělník. 

Kdo nechtěl sportovat, mohl sledovat kulturní program, nebo si nechat změřit procento tělesného tuku či krevní tlak, potažmo si vyrobit něco na památku v otevřené dílně. V závěru festivalu přiletělo letadlo se sladkým nákladem pro děti.

„Celý projekt je vymyšlen v první řadě jako náborová akce pro místní sportovní kluby. Ve druhé pak chceme veřejnosti nabídnout příjemné strávení dne se zážitky pro celou rodinu. Počty účastníků se nám spolu s velmi kladnými ohlasy násobně zvedají, což nás zavazuje i pro ročníky příští,“ dodal na závěr Barda.