Ani proti Vysokému Mýtu, které v Olympiku považovali za prvního schůdnějšího soupeře, se Mělničtí úvodních bodů v nové sezoně I. futsalové ligy nedočkali. Hosté položili základ k výhře už během prvního poločasu.

Domácí bleskově vedli. Hned z prvního útoku rozvlnil síť Beránek. Nikdo z hrstky nejvěrnějších, která si v neděli našla cestu do neratovické sportovní haly, ale netušil, že to bylo naposledy v celém utkání.

A to byli opaření hosté v úvodních minutách zralí na další dva tři góly. Jen Průcha utíkal na hostujícího brankáře dvakrát sám. Hosté šance přečkali a v 6. minutě udeřili. Přečíslení zakončoval Novotný.

Nerozhodné skóre vydrželo do 11. minuty, kdy se měnilo hned dvakrát. Obě branky měl na svědomí reprezentant Novotný, který zkompletoval rychlý hattrick. To ale nebylo ze strany Mýta vše. Rozhození domácí vzápětí přihlíželi, jak Hnízdila prostřelil po trestném kopu Vácha a poté i z úhlu Chadima.

Hosté rázem získali luxusní náskok, takže je nemuselo mrzet ani snížení Pokorného. Poslední slovo před přestávkou měl navíc Vágner, který z penalty potrestal šestý domácí faul.

Čtyřbrankovou ztrátu ve druhé části už domácí doháněli bez brankáře Hnízdila, kterého nahradil Bartyzal a uvedl se některými výbornými zákroky. Potřebnému snížení stál na druhé straně dlouho v cestě jeho protějšek Gerčák. Střelou mezi nohy ho překonal až Beránek – 3:6. To už se zápas lámal do své poslední čtvrtiny. Hosté ale komplikace nepřipustili. Dalšími dvěma góly v krátkém sledu utekli na 3:8.

Mělnickým budiž ke cti, že za jasného stavu nevypustili ani závěrečnou pětiminutovku a nadále se snažili o překonání zhuštěné obrany. Víc než snížení na konečných 5:8 jim ale hostující brankář nedovolil. Druhým, o poznáním méně šťastnějším autorem hattricku v utkání, se stal Beránek. Ještě před ním korunoval svůj snaživý výkon gólem Socher.

Trenér Michal Stříž a s ním i celý Olympik se ani na třetí pokus nedočkal ligových bodů. „Po dobrém začátku jsme nezvládli druhou polovinu prvního poločasu, kdy nám soupeř výrazně utekl,“ nebylo složité najít rozhodující momenty porážky. V utkání ale domácí kouč viděl i pozitiva: „Druhý poločas jsme odehráli slušně, zvládli jsme to i fyzicky. Hráči si ale musí uvědomit, že mohou celý zápas dřít a makat, ale pokud uděláme hloupé dětské chyby, tak se to těžko obrací. Za druhý poločas bych jim ale chtěl poděkovat. Věřím, že se od toho odrazíme a příští zápas bude zase lepší.“

Hostující trenér Roman Páral si i přes ospalý vstup do utkání pochvaloval výkon svých svěřenců v prvním poločase. „Začali jsme špatně, dostali hned ve třicáté sekundě gól, těžko se dostávali do tempa. Zrychlili jsme proto střídání a podařilo se nám vstřelit pěkné tři branky rychle za sebou, takže jsme výsledek obrátili. Myslím, že první poločas byl z naší strany kvalitní, vyjádřený i gólově, narozdíl od minulého, kdy jsme trefovali jen tyčky a břevna.“

Hostující taktika do druhé části byla jasná. „Zaměřili jsme se více na defenzívu a chtěli výsledek udržet. Věděli jsme, že pokud vstřelíme jednu dvě branky, tak se nám to podaří dotáhnout do vítězného konce, což se také stalo.“

Olympik Mělník – Vysoké Mýto 5:8 (2:6)

Branky: 1., 30. a 40. Beránek, 18. Pokorný, 35. Socher – 6., 11. a 11. Novotný, 12. a 34. Vácha, 15. Chadima, 19. z PK a 33. Vágner. Rozhodčí: Lasch, Kirilák. ŽK: Huráb, Průcha – Michalec. Diváci: 50. Olympik: Hnízdil (21. Bartyzal) – Remenec, Beránek, Brožek, Průcha, Bouška, Huráb, Neumann, Čermák, Pokorný, Socher.