Po desetiletí organizoval anketu Sportovec Mělnicka, teď si v její inovované podobě vyzkoušel roli oceněného. Ladislav Lipnický se stal vůbec premiérovým vítězem kategorie Zasloužilý funkcionář.

„Když jsme organizovali nejlepšího sportovce okresu, tak to tak velkolepé nebylo. My jsme dělali anketu trochu skromněji pouze z prostředků okresního výboru ČSTV a později Okresního tělovýchovného sdružení. Sponzoři v té době vůbec neexistovali,“ vybavuje si.

Co říkáte na to, že máte možnost vyzkoušet si také roli oceněného?
Byl jsem překvapený, že mě někdo navrhl a také mi dal hlasy. Proto jsem byl také zaskočený, když po mně při vyhlašování chtěli odpovědi na některé otázky. Na to jsem opravdu nebyl připravený.

Mají to podle vás těžší dnešní funkcionáři a nebo ti z dřívějška?
Tuhle otázku jsem čekal, ale nedovolím si to srovnat. Každá doba samozřejmě přináší něco jiného. Za naší éry se vše organizovalo trochu skromněji a jinak. Dnes je to vše ve velkém stylu. Funkcionářská činnost byla tenkrát těžká, ale dnes je možná ještě těžší. Dnes je to vše o penězích, zatímco dříve to bývala spíše dobrovolná činnost.

Který klub je vám nyní nejblíže a sledujete jeho současné dění?
V současné době mám nejblíže ke Pšovce, kam chodím na fotbal, a kde jsem členem a jsem v kontaktu s tamními funkcionáři.

To vám asi fotbalisté nedělají příliš radost posledním místem v I. A třídě?
Budou to mít velmi těžké. Na jaře se body získávají velice těžko.

Dlouhá léta jste působil v roli předsedy TJ Sokol Liběchov. Jak vzpomínáte na tuto éru?
V Liběchově jsem působil od roku 1962 do roku 1996. Pod jednotu tehdy spadal fotbal, volejbal, základní tělesná výchova a především turistika. Mezi nejvýraznější úspěchy řadím, když ženský volejbalový tým hrál krajskou soutěž a fotbal byl v okresním přeboru.

Co byste popřál dnešním mladým sportovcům?
Větší zápal, a aby se sportu více obětovali. Bez toho nelze dosáhnout žádných velkých výsledků.

LADISLAV LIPNICKÝ. Narozen v roce 1934; v letech 1960 až 1996 předseda TJ Sokol Liběchov; 1990 až 2004 člen výkonného výboru Okresního tělovýchovného sdružení Mělník; 1967 až 1999 organizoval anketu Sportovec Mělnicka; dlouholetý referent sportu a tajemník OTS.