„Jsme stále ve hře a bude to zamotané až do konce, protože naši rivalové o postup hrají mezi sebou,“ uvedl mělnický manažer Pavel Šuba.

Jeho tým hodlá v závěru soutěže vytěžit z příznivého losu (doma poslední Kadaň a venku deváté Slaný), zároveň už ale musí kalkulovat s výsledky Hradce a svého posledního přemožitele.

Právě páteční porážka na Arsenalu mělnického manažera hodně mrzí. „Je to stále dokola, neproměněné šance a trestuhodné chyby. Jednou se jich dopustí hráči v poli, tentokrát brankář. Myslím, že to byl minimálně remízový zápas,“ sdělil Pavel Šuba, který měl vyjma nepříznivého výsledku z utkání příjemný pocit.

„Kluci hráli velmi dobře, opět byli daleko futsalovější. Velice kvalitní byla závěrečná power play, v premiéře v základní sestavě nezklamal šestnáctiletý Tomáš Prejsa a rovněž musím vyzdvihnout výkon Pepíka Gabča a Jakuba Pokorného,“ vyjmenoval největší klady.

Kormidelník Arsenalu Otto Kovář si po utkání oddechl: „Vzali jsme si ponaučení z nezvládnutého závěru na Kladně a i přes pětiminutovou power play Mělníka, ve které vstřelil dvě branky, jsme dokázali zkušeně dovézt zápas do vítězného konce. Utkání bylo ze začátku opatrný, ale druhou půli již mužstva předváděla velmi dobrý futsal, což se projevilo i na brankách na obou stranách. Myslím si, že jsme byli o gól lepší a zaslouženě zvítězili.“

(lk, sim)