O nadcházejícím víkendu se v Mnichově při svém sedmém startu v ledovém korytě pokusí o příčku nejvyšší.

„Loni v Praze se mi dařilo, postoupil jsem do finále i přes dosud nejlepšího jezdce Jaspera Feldra ze Švédska. Proto si myslím, že když bude přát štěstí i v letošním roce, mohlo by to pro mě znamenat velice dobré a úspěšné závody,“ tajně pomýšlí na nejvyšší metu člen kralupského hokejového mužstva.

Motivací navíc je asi nejen pro něj skutečnost, že se letošní závody jedou premiérově jako světový šampionát a nově vznikl také český národní tým.

Po prvním díle v Mnichově se milovníci ledového adrenalinu přesunou do kanadského Québecu, kde bude 20. března korunován první mistr světa.

A Lukášova příprava? Vzhledem k obrovské konkurenci borců z dalších nejméně dvanácti zemí světa kupodivu nijak speciální!

„Na závody jsem se nijak zvlášť nepřipravoval. Hraji hokej v Kralupech za A-tým, takže jen tréninky a zápasy. Na tyhle speciální závody se, myslím si, ani nejde připravit, to už musíte mít v sobě. Závody jelo už i hodně dobrých hokejistů, například teď v Praze i čeští hráči působící v NHL, a měli na trati docela veliké problémy. Tyhle závody jsou kombinací bruslení a lyžování, proto je to tak náročné a těžké,“ vysvětluje kralupské želízko v ohni.

Mnichovská trať v Olympijském parku dlouhá 350 metrů je kratší než ta loňská na Vyšehradě.

Při délce a dalších parametrech se dá tentokrát předpokládat, že o vítězích dílčích čtyřčlenných rozjížděk i samotného finále rozhodne pouze rychlé bruslení.

Reprezentační tým ve složení Lukáš Fiala, Lukáš Kolc, Michal Procházka a Jan Valder se chystá změnit fakt, že dosud ještě žádný závod Red Bull Crashed Ice neměl českého vítěze.

V pátek 15. ledna je čeká kvalifikace a tréninky, v sobotu už to bude boj na ostří nože. A to doslova!

LUBOŠ KURZWEIL, JIŘÍ HERAIN