Na maďarském okruhu Hungaroring startují o víkendu nové sezony šampionátů ESET Cup a TCR Eastern Europe. V akci bude k vidění i mělnická stáj Carpek Service, která vyrukuje do boje hned s pěti vozy. Nasadí jednu Cupru Leon TCR a hned čtyři vozy Renault Clio.

S Cuprou bude v rámci podniku TCR Eastern Europe závodit šéf stáje Tomáš Pekař. Ten se letos do TCR Eastern Europe přesouvá poté, co v minulosti dosáhl četných úspěchů v závodech Renault Clio Cupu.

V této sérii ale nebude úplným nováčkem. Vyzkoušel si ji totiž již v roce 2019 při podniku na Red Bull Ringu, do kterého nastoupil s vozem Renault Mégane R.S TCR stáje Besagroup Vuković Motorsport. A rozhodně tehdy nebyl jednom do počtu. Ve druhém víkendovém závodě totiž vyhrál. Letos se bude snažit dosáhnout podobných výsledků.

Carpek Service bude mít na Hungaroringu zastoupení také v seriálu ESET Cup, a to v kategorii Clio Cup, kde se loni zásluhou Tomáše Pekaře mohla radovat z titulu. Zde nasadí hned čtyři vozy. Do jednoho usedne zkušený Richard Meixner, který v posledních letech hájil barvy Carpek Service pravidelně. Českého jezdce doplní severské trio – Švédové Filip Sandström a Erik Bertilsson a finský jezdec Yuuso Panttila.

Sandström odjel pod křídly stáje Carpek Service už loňský šampionát Clio Cup Central Europe. V něm byl sice nováčkem, dokázal ale obsadit celkové třetí místo a stal se juniorským šampionem. Soupeři tedy nemohou očekávat, že s ním letos budou mít lehké pořízení.

Erik Bertilsson a Yuuso Panttila jsou v sestavě Carpek Service nováčky. Bertilsson už má se závody vozů Renault Clio zkušenosti ze Švédska. Panttila dosud jezdil v motokárách a letos zažije v automobilových závodech premiérový rok.

Kromě TCR Eastern Europe a ESET Cupu se letos mělnická stáj objeví také ve vybraných podnicích zbrusu nového šampionátu Clio Cup Europe, kde bude stáj reprezentovat Tomáš Pekař. V šampionátu se bude závodit s nejnovějšími vozy Renault Clio páté generace.

Součástí seriálu budou čtyři regionální série – Clio Cup Italia, Clio Cup France, Clio Cup Spain a Clio Cup Central Europe. V Clio Cupu Central Europe se Tomáš Pekař v minulosti stal třikrát šampionem. Kromě loňského roku slavil i v letech 2019 a 2017.

Tisková zpráva Carpek Service/Dušan Bouzek