„Taková vítězství přinášejí největší emoce a doufám, že nás to opět nakopne do dalších utkání," zářil po utkání trenér Olympiku Jakub Němec.

Domácím se potvrdilo, že proti nováčkovi nepůjde o lehký zápas. V jeho průběhu museli dokonce dvakrát otáčet nepříznivý vývoj. Necelou minutu a půl před koncem ovšem o těsné vedení při power-play soupeře znovu přišli.

Když pak v nervózním závěru přežili ještě jednu nebezpečnou střelu, která branku těsně minula, zbýval čas na poslední rozehrávku. Brankář Hnízdil vyhodil míč do hostujícího brankoviště. Mezi obráncem Tichým a brankářem Džudžou se nejlépe zorientoval Dominik Šup a hlavičkou rozhodl.

Stejný hráč se trefil už předtím na 4:3. Do střelecké listiny se na straně vítězů zapsali také Lehner, Šustr a Hrdý, který za Ústí v minulosti nastupoval.

„Ústí v posledních zápasech ukázalo, že už nepatří k žádným otloukánkům ligy, ale do ligy napevno patří. Očekávali jsme vyrovnaný zápas a tak to dnes i bylo. Jsme rádi, že se nám podařilo konečně zvítězit, i když výkon nebyl zdaleka optimální. Na konci utkání jsme byli šťastnějším týmem," hodnotil Němec.

Vyhecované utkání přineslo emoce nejen v závěru. K vidění bylo hned devět žlutých karet (5:4) a dva desetimetrové kopy. Oba ve druhém poločase za stavu 4:3 neúspěšně zahrávali domácí (Moravec, Šup), kteří rovněž dohrávali dlouhé minuty pod hrozbou šestého faulu.

Olympik Mělník – Rapid Ústí n. L. 5:4 (2:2)
Branky: 5. Lehner (Šup), 14. Šustr (Lehner), 27. Hrdý (Kalabis), 28. Šup, 40. Šup (Hnízdil) – 3. Výborný (Jelínek), 15. Zajíček (Rozboud), 25. Rozboud (Zajíček), 39. Výborný (Jelínek). Rozhodčí: Milner. Vrtal. ŽK: 5:4. Hráno bez diváků. Mělník: Hnízdil – Hrdý, Nečas, Kalabis, Mikyska – Šustr, Moravec, Lehner, Šup (Nedostup, Miker, Jungbauer).

Futsalisté Olympiku Mělník porazili v dohrávce 9. kola 1. ligy Rapid Ústí nad Labem 5:4.Futsalisté Olympiku Mělník porazili v dohrávce 9. kola 1. ligy Rapid Ústí nad Labem 5:4.Zdroj: Dana Šubová