Úvodní duel nového ročníku RP 1 proběhl v Neratovicích, kde o první body bojovaly týmy C a E. Papírově silnější tým C nedal mnoho šancí na překvapení a dokráčel k hladkému vítězství 14:4.

V dalším utkání si loni chvílemi sestupem ohrožený Sokol Cítov vyšlápl na loňského vicemistra z Dolních Beřkovic. Domácí využili nepřítomnosti Radka Hrdého a díky čtyřem bodům Antonína Vaňka zabránili stěhování bodů do Beřkovic v nejtěsnějším vítězství 10:8.

Neratovický tým D (Neratovice mají v RP 1 celkem tři týmy) vyjel poprvé ven, a to hned na horkou půdu týmu Dynamo Nelahozeves-Veltrusy B, který vznikl sloučením těchto dvou oddílů pro letošní ročník a bude vystupovat s kompletním sloučeným názvem. Od úvodního duelu měli hosté navrch, avšak domácí postupně stahovali drobný náskok, až se jim ho podařilo po dvou kolech srovnat na 5:5. O celkovém vítězství nakonec rozhodly pětisetové zápasy, které ovládli hosté, a připsali si tak cenné vítězství 11:7. Zejména Ivan Salmon může být právem považován po prvním kole specialistou na koncovky pátých setů, ze tří výher tak rozhodl všechny.

Stejně tak jako Neratovice  má v jedné soutěži více týmů i Sokol Dřínov, který si dvě místa v letošní soutěži zasloužil po loňském postupu z RP 2. Rezervní tým doma přivítal namotivovanou Pšovku, která přijela v nejsilnější sestavě a s Tomášem Prosou, posilou hrající v loňské sezoně divizi v Liberci. Hosté nedali nováčkovi šanci dostat se do utkání, a domácí se tak  čestného bodu dočkali až v posledním kole.
Zatímco Dřínov B po porážce 1:17 odevzdal všechny body, A tým si pro ně dojel do Liběchova, kde se sice skvěle osvědčila mladá vycházející dvojice domácích Ivan Zralík a Jan Žiačik mladší, ale jejich body stačily pouze na korekci výsledku. Dřínov si odvezl i díky zvládnutým koncovkám pátých setů výhru v poměru 14:4.

V posledním utkání prvního kola na sebe narazily SK Mšeno A a Sokol Tišice A. Hosté z Tišic ovšem přijeli bez své jedničky Jiřího Fabiána a v konečném sumáři jeho body chyběly. I zde rozhodovaly koncovky pátých setů, které domácí zvládli lépe a zvítězili v poměru 12:6.

JAN KOŠATÝ