Pod lipami u stráneckého rybníka se v sobotu po poledni sešli příznivci běhu. Tamní sportovec Pavel Mráček starší pro ně se svým týmem pořadatelů přichystal druhý ročník Stránecké časovky, která je svou tratí ojedinělým běžecký závodem.

„Jedno kolo kolem rybníka měří 360 metrů. Muži běží tři kola a ženy o jedno méně," popsal hlavní pořadatel závodu, do kterého se letos zapsalo deset žen a osmnáct mužů. Jedno kolo absolvovalo i několik dětí.

Mezi ženami do čtyřiatřiceti let trať nejrychleji zaběhla místní borkyně Kristýna Dvorščíková, která svá dvě kola zdolala za dvě minuty a čtyřicet vteřin. Jen o deset vteřin pomalejší byla vítězka kategorie žen od 35 let Hana Marcolová.

A jak dopadli muži? Nejrychlejším mužem letošní Stránecké časovky se stal Jiří Šmíd, který startoval za nejmladší muže. Tři kola kolem rybníka zvládal zaběhnout za tři minuty a šest vteřin. O devět vteřin horší čas si připsal mělnický borec Michal Michálek z mužů B a následující věkovou kategorii do 59 let ovládl také Mělničák – Luboš Švácha s časem 4:39. Kategorii nejstarších pánů nad 60 let si přisvojil organizátor závodu Pavel Mráček starší, který do cíle svého závodu dorazil po čtyřech minutách a šesti vteřinách.

Stránecká časovka, která se včetně nultého ročníků běžela letos potřetí, láká stále více závodníků. A to ať už těch, kteří objíždějí závody po celé republice, tak těch, kteří běhají jen rekreačně.

„V nultém ročníku nás bylo asi patnáct, na prvním kolem dvaceti a letos dorazilo téměř třicet běžců," připomněl sportovec, který myslel dokonce 
i na štamgasty.

Pro ty ve spolupráci s místním hostincem vyhlásil Stránecko – Jeseterskou časovku. V té během uběhnutí jednoho kola čekalo na závodníky jedno vychlazené pivo. Do pivního závodu se přihlásila většina mužů, kteří startovali v ostrém závodU.