První místo letos sebral loňskému vítězi Jiřímu Šmídovi z Byšic. Oba borci si v podstatě jen prohodili své loňské časy.

Zatímco vloni nemocí oslabený Michálek trať dlouhou bezmála pět a půl kilometru zaběhl za dvacet minut a šestnáct vteřin, letos stejnou porci metrů zvládl za devatenáct minut a třiadvacet vteřin. Čas Jiřího Šmída byl vloni 19:37 a tentokrát se časomíra v cíli v jeho případě zastavila na hodnotě 20:16.

Stránecký běh byl pro Michálka prvním závodem letošního roku, pro Šmída pátým. „Naposledy jsem běžel Silvestrovský běh v Roudnici nad Labem. To jsem akorát začínal trénovat. Snažím se každý den uběhnout aspoň deset nebo dvacet kilometrů, abych ještě letos mohl běhat první ligu," vylíčil po doběhu Michal Michálek.

Na třetím místě se dlouhodobě drží Pavel Mráček mladší, který se oproti loňským jednadvaceti minutám letos zlepšil o patnáct vteřin. 
Jde přitom o sportovce, který se soustředí hlavně na cyklistiku.

Dva nejrychlejší běžci závodu, který se konal tradičně první dubnovou sobotu, obsadili první místa i ve svých kategoriích. Jiří Šmíd startoval za mužské áčko a Michal Michálek byl zapsán v kategorii Muži B.

Kategorii Muži C ovládl Ústečan Jaroslav Novák, déčko patří stráneckému borci a hlavnímu pořadateli závodu Pavlu Mráčkovi staršímu a soupeře v nejstarší věkové kategorii mužů pokořil Jan Píro z Mělníka.

A jak ve Stránce dopadly zástupkyně něžného pohlaví? Nejrychlejší ženou šestého ročníku Stráneckého běhu byla Pavlína Veselá z týmu Luigi Cocotti, která okruh zaběhla za čtyřiadvacet minut a devětatřicet vteřin. Stala se i vítězkou béčkové kategorie žen. O čtyřicet vteřin později do cíle dorazila vítězka mladší ženské kategorie, reprezentantka roudnických Dlouhánů, Zuzana Dlouhá.

Letošní Stránecký běh přišel o kategorii Mšenský přebor, kterou nahradil Stránecký oblastní přebor. Změnu přiblížil hlavní pořadatel Pavel Mráček starší.

„Mšenští sokolové vloni začali pořádat seriál Mšenské běhy, což je v podstatě mšenský přebor, takže jsme od něj upustili, aby v tom běžci neměli zmatek. Zmizel tak i Vložený závod. Hlavním závodem je nyní samotný Stránecký běh, do něhož se mohou registrovat běžci bez ohledu na to, odkud jsou. A Stránecký oblastní přebor je určen jen pro běžce ze Stránky, Tajné a Ostrého," vysvětlil pořadatel oblíbeného lidového běhu.

Na startovním poli se letos sešlo devětašedesát běžců, což je stejné číslo jako vloni. Dorazit jich ale mělo víc.

„Jen předem se mi přihlásilo čtyřiasedmdesát závodníků, ale nakonec jich kvůli nemoci startovalo méně. Ale i tak jsme spokojeni," připomněl známý stránecký běžec, který na 10. září chystá další z místních běhů – Stráneckou časovku.