Podle pořadatele Michala Zázvorky tam sedmnáct střelců z různých koutů Česka střílelo na terče kovových siluet kuřat, prasat, krůt a beranů ze vzduchových pušek ve vzdálenostech osmnáct, sedmadvacet, třiatřicet a jednačtyřicet metrů, ze vzduchových pistolí pak ve vzdálenostech deset, dvanáct, patnáct a osmnáct metrů.

„Stříleli z polohy vestoje ve dvou pětiranných položkách z každé vzdálenosti, vždy z levé strany po jedné ráně na figuru. Pokud střelec minul, střílel na další terč až do páté siluety. Pak se počítaly do celkového počtu pouze sestřelené siluety," vysvětlil Michal Zázvorka z Kralup nad Vltavou.

Vítězové v kategorii Mládež (zleva) Pavel Maršálek, Vojtěch Zázvorka a Jan Nezbeda.

Rivalita závod neprovázela, střelci si navzájem pomáhali jako spotters, tedy pozorovatelé zásahů, a když došlo k závadě, bez váhání soupeři půjčili svou zbraň.

Podle hlavního rozhodčího kralupského závodu Josefa Škvara byla střelba na kovové siluety v kryté hale v takovém rozsahu pořádána v Česku poprvé. „Bez podpory sponzorů, kterým děkujeme, by nebylo možné soutěž pořádat," poznamenal Josef Škvaro.

Výsledky: Vzduchová puška - 1. Luboš Cyprich, 2. Milan Kratochvíl, 3. Karel Hartl, Vzduchová pistole - 1. Luboš Cyprich, 2. Karel Hartl, 3. Radko Beránek, Mládež - 1. Vojtěch Zázvorka , 2. Pavel Maršálek, 3. Jan Nezbeda


„Střelba na kovové siluety z velkorážních i malorážních zbraní je mimořádné náročná na střelnice, po technické i materiální stránce, jsou nezbytné nákladné ocelové terče a velmi kvalitní speciální zbraně i přesné a výkonné střelivo. Začalo se proto střílet i ze vzduchových zbraní. V Česku se toto odvětví sportovní střelby prosazuje zatím pomalu, i když některé střelecké kluby pořádají náborové soutěže právě v této disciplíně, která je pro začínající střelce atraktivní pro svoji rozmanitost. Střílí se na siluety zvířat (kuře, prase, krůta, beran), které jsou umístěny v různých vzdálenostech podle konkrétní disciplíny. Vzhledem k současné snaze o omezení střelby z kulových zbraní je předpoklad, že se střelba ze vzduchových zbraní na kovové siluety bude stále více rozšiřovat."                                                        Josef Škvaro