Kralupanky prošly základní skupinou bez ztráty bodu, přesvědčivě porazily všechny soupeře – Žďár nad Sázavou, Pelhřimov, Kyjov za silné podpory domácích fanoušků a nakonec i Benešov.

Děvčata tak bojovala v neděli o zlaté medaile s Gambrinusem Brno. Ještě v poločase kralupské basketbalistky vedly o jeden bod, ale pak jako by se zalekly velkého národního úspěchu, přestaly se soustředit a prohrály o dvanáct bodů, i když se v závěru snažily výsledek zvrátit.

„Možná bylo i znát, že ve druhé skupině bylo méně družstev, soupeř odehrál méně zápasů a měl více fyzických sil. Padly slzičky, na tvářích děvčat se objevil smutek, museli jsme děvčata značně podpořit. Až později jim na vyhlášení došlo, o jaký úspěch se zasloužily,“ notovali si trenéři Komárek a Moravcová.

Velký díl na úspěchu má vedle kapitánky Magdy Šlehoferové i Andrea Procházková, která často strhla celé družstvo k výborným výkonům.

Uznání ale zaslouží i ostatní hráčky: Michaela Langová, Jana Kovaříková, Adéla Kohoutová, Michaela Pokorná, Zuzana Spilková, Monika Vajnerová, Eliška Šimíková, Adéla Hurtíková, Anna Fuková, Barbora Šimková, Eliška Tintěrová, Kateřina Staňková, Michaela Beránková. Celou sezonu organizačně koordinovala Ivana Šlehoferová.

Posledních šest jmenovaných hráček se zúčastní ještě také Festivalu v kategorii mladší minižákyně, který se koná za dva týdny.

(pro)