Na Hungaroringu o víkendu pokračovala sezona seriálu Clio Cup Europe. Maďarský podnik byl započítáván mimo jiné i do hodnocení Clio Cupu Central Europe (skupina C) a mezi startujícími tak nechyběl ani český jezdec Tomáš Pekař. Tomu se při květnovém podniku na Hockenheimringu podařilo do sezony vstoupit slibně. V rámci skupiny C si připsal vítězství a třetí příčku a maďarský víkend zahajoval jako třetí muž průběžného pořadí. Na kontě měl stejně bodů jako první Thibaut Bossy se druhým Marcem Guillotem.

A také z Hungaroringu mohl Tomáš odjíždět spokojen. Jeho víkend by se dal nazvat jako stříbrnozlatý. V sobotním závodě dojel v rámci skupiny C na druhém místě. V neděli, kdy se závodníci museli popasovat s nástrahami osychající tratě, si pak vedl ještě lépe a ukořistil svůj druhý triumf v této sezoně.

Český jezdec se navíc neztratil ani v absolutním pořadí. V prvním závodě projel pod šachovnicovou vlajkou jako šestý. Po penalizacích soupeřů se ale posunul nahoru a nakonec skončil mezi třiadvaceti účastníky jako čtvrtý. Ve druhé víkendové jízdě z toho bylo páté místo.

Druhé místo a jedno vítězství vynesly Tomáše v průběžném pořadí skupiny C na celkové druhé místo. Za prvním Marcem Guillotem navíc zaostává o pouhých šest bodů. V celkovém pořadí Clio Cupu Europe se posunul na 12. příčku.

Tomáše a jeho stáj Carpek Service uvidí fanoušci během tohoto měsíce v akci ještě jednou. O víkendu 23. - 25. července pokračuje v chorvatském Grobniku čtvrtým podnikem letošní sezona ESET Cupu, kde mělnický tým účinkuje v kategoriích TCR Eastern Europe a Clio Cup Bohemia. Zatímco v TCR Eastern Europe závodí s vozem Cupra Leon TCR Tomáš Pekař, v Clio Cupu Bohemia reprezentuje Carpek Service čtveřice Filip Sandström, Erik Bertilsson, Juuso Panttila a Richard Meixner.