Jaké je to na stupních vítězů v krajském přeboru? To už kralupští futsalisté dobře znají. Po dvou třetích místech v sezonách 2006/07 a 2009/10 ale letos posunou své maximum ještě o jedno patro výš. Od nedělního vítězství nad Fobozem Slaný jim stříbro nemůže nikdo vzít.

A když nikdo, tak ani třetí MBV Mladá Boleslav, která v utkání předposledního kola padla se zachraňující se slánskou Čechií. Kralupským tak stačila k jistotě nejcennějšího umístění v jejich osmiletém působení mezi krajskou elitou maličkost – neprohrát domácí duel s aktuálně devátým slánským Fobozem.

S takovým vědomím také kralupský celek nastoupil a očekávaný výsledek se dostavil. I když gólostroj se zpočátku rozjížděl jen nesměle, tak se nakonec zastavil až na jedenácti kusech. Hned sedm z nich měla na svědomí hrající střelecká legenda soutěže Jaroslav Pavlíček, který své celkové konto navýšil na úctyhodných 286 přesných zásahů. Od stavu 7:0 se začali gólově prosazovat také hosté, Pelc lovil celkem čtyřikrát. Komu by to ale v neděli vadilo…

S veleúspěšnou sezonou se Kralupští rozloučí v pátek na půdě okresního rivala – mělnického béčka. To se na závěrečný zápas naladilo vítězně. A bylo už na čase. Vždyť poslední tříbodovou radost mladíci zažili před sedmi zápasy. „Od desátého kola, co jsme byli na druhém místě, jsme začali zkoušet kluky z šestnáctky a udělali pouze jeden bod,“ objasnil manažer Olympiku Pavel Šuba rychlý sešup z předních příček do suterénu tabulky.

Pád se týmu, tentokrát posílenému z druholigového áčka, podařilo zastavit na hřišti předposledního Unionu Slaný. „Kluci z áčka – Gabčo, Volf, Němec – dali najevo, že chtějí vyhrávat. Všichni odehráli famózní zápas,“ komentoval Pavel Šuba výhru 8:3, která jeho tým vrátila do lepší poloviny tabulky. K tomu, aby se v ní udržel, ale budou zapotřebí ještě body z okresního derby. Mělničtí totiž přijdou v konečné tabulce ještě o tři body kvůli kontumaci zápasu v Mladé Boleslavi…

AFC Kralupy – Foboz Slaný 11:4 (3:0)
Branky: J. Pavlíček 7, L. Koláček 2, Polák, Tetiva – Svítek 2, Kratina, Šafner ml. Rozhodčí: Trlida, Sluka. ŽK: 1:0. AFC Kralupy: Pelc – T. Koláček, Janouškovec, Mára, Karas, – J. Pavlíček, L. Koláček, Vymětalík, Polák (Tetiva).

Union Slaný – Olympik B 3:8 (1:4)
Branky: Růžička, Kučera, Hovorka – Voleman 3, Šuba 2, Němec, Volf, Gabčo. Rozhodčí: Čikara, Pejša. ŽK: 1:1.