Nejlepší čeští hráči adventure golfu na čele se světovou jedničkou Prokopovou zápolili v sobotu na šestatřiceti jamkách hřiště v Úžicích u Kralup. Na programu byly prestižní turnaj Czech Masters a také první ročník Memoriálu Lubomíra Buča.

Právě největší favoritka oba turnaje vyhrála. Na Czech Masters zahrála v kategorii profesionálů v pěti okruzích 176 ran a navázala své triumfy z předešlých dvou let. „Bohužel musela být na poslední chvíli kvůli tragické události zrušena kategorie Local Amater, protože zejména hráči a hráčky z FGC Plasy nemohli být z pochopitelných důvodů přítomni. Ze solidarity jsme tedy nechtěli hrát ani samostatnou kategorii žen," uvedla poté osmnáctiletá rakovnická rodačka.

Na druhé příčce se výkonem 186 ran umístil další z hráčů Putt-golf clubu JM20 Aleš Vlk a také třetí příčka putovala do Rakovníka, a to do Gardengolf Western clubu, který 220 ranami reprezentovala Taťána Krepsová. V kategorii amatérů se z vítězství radoval domácí Pavol Turoň, jenž ve třech kolech zahrál 129 ran, druhá pozice patří Peteru Feixovi (136 ran – PGC JM20) a třetí Liboru Šmolíkovi z Plzně, který zahrál 138 ran.

V prvním ročníku memoriálu pak aktéři především vzpomínali na předčasně zesnulého slovenského hráče Lubomíra Buča, který na sklonku loňského léta podlehl v nedožitých osmadvaceti letech po dlouhém boji zákeřné nemoci. „Lubo byl chlapec, který celý zdejší minigolfový areál se šestatřiceti jamkami vybudoval doslova a do písmene vlastníma rukama," uvedl mimo jiné při úvodní řeči majitel úžického areálu a prezident místního klubu Pavol Turoň.

„Byl jsi jedním z nás profesionálů a dokonce i trenérů, kterého jsme vloni při Czech Open bezmezně obdivovali, protože jsi dokázal nastoupit a odehrát osm náročných okruhů při tak vážném zdravotním stavu. Vždy, když Olivia nastupuje k turnaji, prosím tě tam nahoru o pomoc a nyní ti za ni děkuji," poklonil se za všechny hráče a trenéry památce Lubomíra Buča kouč Aleš Vlk, jenž všechny přítomné zároveň vyzval k minutě ticha a následnému zapálení svíček.

Soutěž samotná byla rozdělena pouze do dvou kategorií. Mezi registrovanými hráči a také absolutní vítězkou se po třech okruzích stala s výsledkem 108 ran Olivia Prokopová, v kategorii neregistrovaných dominoval Jiří Homolka s výkonem 130 ran.