Stalo se tak o víkendu v Horním Bezděkově u Kladna, kde se při Czech Masters představil šampion US Masters 2010 Ricard Lockner ze Švédska a úřadující mistryně z US Open 2011 Olivia Prokopová.

Přesně čtyři týdny před zahájením dlouho očekávaného souboje se managementu Putting golf clubu Úžice povedl ojedinělý sportovní tah. „Do našeho dresu jsme na měsíční hostování získali právě Olivii Prokopovou, která měla doplnit náš tehdy dvoučlenný tým Petr Turoň - Lubomír Bučo,“ uvedl manažer PGC Úžice Pavol Turoň a doplnil. „Krátce před začátkem Czech Masters nás Olivia doslova šokovala zprávou, že se jí podařilo vyjednat hostování i Ricarda Locknera.“

Oba v současnosti nejlepší hráči světa v této minigolfové disciplíně předvedli to nejlepší ze svého umění a od první jamky bylo téměř jasné, že o titul si to rozdají právě oni dva. Do čela se dostala hned od úvodu česká hráčka, ale její náskok na švédského soupeře po šesti sobotních okruzích byl pouhé dvě rány.

Na třetí příčce se tou dobou pohybovala se ztrátou třinácti ran Veronika Vlčková, na čtvrté Daniel Vlček, jenž ztrácel na Prokopovou ran sedmnáct. Ani druhý hrací den neubral na dramatičnosti. Celkově sedmý okruh zahájil Lockner čtyřmi hole in one, na které ale nedokázala Prokopová odpovědět. Švéd tak šel do vedení o dvě rány.

Avšak na zbývajících čtrnácti jamkách česká reprezentantka zapnula opět na plný výkon a oba borci skončili s turnajovým rekordem 31 ran. Osmý finálový okruh už sledovaly desítky přítomných hráčů a diváků se zatajeným dechem. „Dvě rány náskoku totiž neznamenají vůbec nic,“ komentuje dění Prokopová.

Ona i Lockner šli až do šesté jamky v paru. Na sedmé jamce Olivia poprvé udeřila. „Ricard zahrál na lehké jamce dvojku, já hole in one. Bohužel hned na příští jamce jsme si role obrátili.“

Na deváté jamce šel hrát jako první švédský hráč, ale nejméně podařenými ranami za celý víkend zahrál čtyřku. „Odpověděla jsem opět esem a bylo téměř rozhodnuto. Nakonec jsem zvítězila celkově o pět ran, třetí příčka patřila Danielu Vlčkovi. Bylo to moc a moc psychicky i fyzicky náročné, ale jsem ráda, že nejcennější domácí pohár je opět na české půdě,“ usmívala se Olivia Prokopová, kterou nyní čeká dvouměsíční turnajová šňůra v USA. „Vše podřídím jedinému cíli. Pokusit se do Evropy přivézt zelené sako pro vítěze US Masters.“

Prokopová se o víkendu radovala i z dalších sedmi titulů, když mimo výše uvedenou kategorii ovládla i kategorii žen, juniorů a společně s Locknerem, Turoněm a Bučem i kategorii týmů, ve které - jak už bylo uvedeno, startovali za Putting golf club Úžice.

Stejné tituly si šestnáctiletá hráčka přivlastnila i ve vloženém Mistrovství České republiky, které bylo součástí Czech Masters a které bylo ukončeno po šesti sobotních okruzích. Úžický club se tedy raduje nejen z těchto individuálních trofejí, ale zejména z obou titulů v soutěži týmů.

„Velmi rád bych všem hráčům poděkoval za výbornou reprezentaci. Je to ta nejlepší pozvánka pro Czech Open 2012, které se bude konat na našem hřišti na přelomu června a července. Uvidíme, jestli se nám podaří opět toto zajímavé hostování Olivie v našem dresu vyjednat,“ zářil spokojeností Pavol Turoň.