V prvním zápase Kladno potvrdilo roli favorita. Disciplinovaní Kladeňáci nastoupili na nováčky zostra a psychiku mu nalomili čtyřmi góly během první třetiny.

Trenérům se ale podařilo mužstvo zklidnit a hra se vyrovnala. Ve druhé třetině se začali prosazovat také hráči ve žlutých dresech. Branky dávali Tóth a Kozel. Soupeřům se podařilo vstřelit branky tři a tak světelná tabule ukazovala stav 2:7.

Třetí část přinesla ještě vyrovnanější bitvu. Nejprve skóroval Kozel a následně Tóth. Kladno však nepolevovalo v úsilí a vstřelilo taktéž dvě branky. Po 30 minutách se stav zastavil na konečných 9:4 ve prospěch favorita.

Ve druhém utkání byla vidět na žácích únava, přeci jen nikdy nehráli dva zápasy v jednom dni. Hned v úvodu utkání Kralupští inkasovali po neshodách v obraně a Tatran vedl. Přestože gól vstřelil hráč, který nebyl uvedený v zápise, tak branka platila, ale následovala červená karta a pětiminutový trest pro Tatran.

Kralupáci vyrovnali na 1:1, když se do míčku opřel Kozel. Ve zbytku přesilovky už gólově neuhodilo. Ve druhé třetině bylo znát, že mladým svěřencům kralupských trenérů docházely síly. Po několika chybách v defenzívě se Tatran ujal tříbrankového vedení. Začátkem třetí třetiny sice vykřesal naději po individuální akci Tóth, další góly už ale nepadly.

Výkon nadějí hodnotí v kralupském FBC i přes dvě porážky velmi pozitivně. Bojovnost a odvaha se projevovala u každého jednotlivce. Turnaj také odhalil, které stránky hry musí trenéři se svými svěřenci vypilovat. Jedná se především o herní kombinace a obrannou fázi hry.

S individuálními výkony jednotlivců byli trenéři spokojeni a vyzdvihovali výkony Tótha a Kozla, kteří si připsali po třech vstřelených brankách. Pochvalu ale zaslouží i ostatní hráči.

DANIEL KNOPP