PODPORA SOUPEŘŮ

I přes vedro, dusno a zapnutou klimatizaci ze sebe malí bojovníci doslova potili neuvěřitelné výkony. Opadl totiž stres z velkých závodů, kterých se běžně účastní a tak se mohli pustit i do riskantnějších kousků. Ti, kteří zatím na žádných soutěžích nebyli, si oproti tomu vyzkoušeli atmosféru toho, když je pozoruje tříčlenná „odborná" porota a desítky párů zvídavých očí. Vzájemná podpora byla ovšem veliká. Soupeři vždy skandovali jméno bojovníka v ringu.

SMRT UDOLALA LVÍČKA

Závodníci si nejdříve vybrali svá bojová jména a byli rozděleni do tří skupin. Když se spolu ve finále potom utkal Lvíček se Smrtí, bylo jasné, kdo musí vyhrát. Lvíček bojoval statečně, ale proti Smrti, která měla o čtyři kupy lepší pásek, neměl šanci. Kupy jsou výkonnostní kategorie v taekwondu, které se označují barevnými pásky.

TAEKWONDO BOLÍ

V bojích se pak setkali i taekwondisté, kteří nebyli ani váhově a ani výkonnostně sjednoceni. Byla to ale skvělá průprava do života. Když by je někdo na ulici napadl, taky to jistě nebude rovnocenný bojovník. Děti musí být připraveny na jakoukoliv situaci.

Silnější soupeři byli naštěstí ohleduplní a tolerantní. A až na pár modřin si nikdo žádné zranění neodnesl. „Taekwondo prostě bolí," to hlásají oba trenéři bojového sportu Martin Moták a Petr Limprecht.
„Všichni závodníci předvedli perfektní výkony jak v sestavách, tak v bojích. Byl to velmi příjemný i když horký den," zhodnotil půldenní zápolení hlavní trenér Taekwondoo Hansoo Petr Limprecht.