Sparta. Buď ji nesnášíte, nebo milujete. Ať tak či onak, teď se proti Pražanům postaví Mělník. Tým z hlavního města je na druhém místě ligové tabulky. Společně s Chrudimí má na kontě sedm výher a jen jednu remízu, lídrem není jen vinou horšího skóre. Sparta už na podzim dokázala porazit třeba Litoměřice (3:1), uspěla i v derby se Slavií (5:3).

„O motivaci a nasazení hráčů nemůže být vůbec žádná řeč, o to se starat ani nemusím. Sparta Praha je v jakémkoliv sportu obrovské jméno a pro soupeře obrovská výzva. Znovu nás požene dopředu plná hala a po hráčích chci, aby ze sebe vydali maximum svého umění. Věřím, že všem utkání sedne,“ říká před svátečním sportovním představením mělnický trenér Pavel Šuba.

I pro kormidelníka Olympiku by se mělo jednat o velké zadostiučinění. Vždyť před rokem se touto dobou se svým výběrem připravoval na utkání ve druhé lize proti celku Zlej sen Liberec a měl za sebou souboj s Betisem Kadaň. Teď může kouč Šuba zbrojit na špičkové české soupeře. 

HRA DOBRÁ, BODY NE

Mělník jako nováček výsledkově tápe, jediným ziskem zůstává nadále domácí triumf nad Brnem. Mužstvo prohrálo pět utkání v řadě, a pokud neuspěje ani proti Spartě, plány na záchranu se ještě v žádném případě nezboří. Důležité souboje teprve přijdou. Přesto je nevýrazný start vykřičníkem.

„Mělník ale nehraje vůbec špatně. I když prohrává, tak se prezentuje dobrým futsalem. Když hraje doma, snaží se na soupeře vlétnout. Proto čekám urputný boj, dokud se nám nepodaří odpor Olympiku zlomit. Naše kvalita je taková, že bychom měli soupeře v lize porážet. Sem tam občas body ztratíme, ale v Mělníku by se to stát nemělo. Jedeme vyhrát,“ upozorňuje sparťanský trenér Beni Simitči.

Střetnutí bude pikantní především pro mělnického Dominika Zdržálka, který do Mělníka přišel nedávno a právě ze Sparty. Gabčo a spol. před sebou zkrátka mají velkou výzvu. Ukažte se, pánové!

Zápasy Sparty v sezoně 2017/2018: Sparta - Interobal Plzeň 4:4, Česká Lípa - Sparta 3:4, Sparta - Slavia 5:3, Sparta - Litoměřice 3:1, Třinec - Sparta 3:8, Sparta - Jeseník 6:3, Brno - Sparta 2:6, Sparta - Vysoké Mýto 5:1.