Dominiku, je něco, co se vám v rámci futsalu nepovedlo v poslední sezoně? Jste vůbec s něčím nespokojený?
Se sezonou jsem spokojený. Jen mě mrzí, že jsme některé zápasy, které byly dobře rozehrané, nedohráli lépe, protože se mohlo postoupit do play off. Ze svého pohledu mě mrzí, že jsem kvůli zranění neodehrál poslední bitvy, protože jsem mohl vstřelit další branky, abych týmu pomohl více.

Byla pro vás sezona průlomová? Branek jste dal nakonec jedenáct…
Neřekl bych, že průlomová. Do Mělníka jsem přišel po čtvrtém kole a kromě zápasu s Českou Lípou, ve kterém jsem zklamal, si myslím, že jsem byl platným hráčem a podával dobré výkony. Snažil jsem se diváky bavit i různými finesami a snad byli se mnou spokojení. Určitě mám ale na víc a věřím, že budu podávat ještě lepší výkony. Pro mě je ovšem pořád přednější fotbal a chci něco dokázat hlavně v něm. Futsal beru jako koníček. Určitě si však každý zápas užívám a hraji naplno.

Bere vedení Olympiku tuto variantu? Pro spoustu hráčů je nejvyšší futsalová liga vrchol…
Obojí nelze zvládat na vrcholné úrovni a já se rozhodl upřednostnit fotbal, tak mi spoluhráč z Litoměřic domluvil přes pana Šubu angažmá v Mělníku. Zde chápou, že preferuji fotbal a podle toho jsem chodil i na tréninky, za což panu Šubovi moc děkuji.

I tak ale – nevnímal jste přestup do Mělníka jako krok zpátky? Přeci jen jste přišel ze Sparty…
Jako krok zpátky to vůbec neberu. Upřímně – nejsem moc hráč do systému, potřebuji volnost a důvěru a obojí v Mělníku mám. Tím pádem mám i obrovskou chuť a sebevědomí do hry. Futsal si užívám.

Jaké pocity převládaly po prvních bojích za Olympik?
Překvapila mě kvalita hráčů, protože v Mělníku je spousta šikovných a kvalitních futsalistů. Také mě překvapila atmosféra na domácích zápasech. Zcela upřímně si myslím, že máme nejlepší fanoušky v lize a určitě jim patří obrovské poděkování!

Zmínil jste kvalitu hráčů. Kdo vás nejvíce překvapil?
Znal jsem podle jména jen Pepu Gabča, Patrika Mažáriho z reprezentace, Davida Surmaje z fotbalu a to je všechno. Svými výkony mě překvapili úplně všichni.

Jak se díváte na úroveň futsalu v Mělníku?
Myslím si, že úroveň je zde velmi vysoká a první liga do Mělníka patří. Líbila se mi bojovnost a to, že jsme se snažili hrát kombinačně a že se dokázalo reagovat na průběh zápasu. Jediné, co mě trochu mrzí je, že jsme občas nezvládali emoce a dostávali zbytečné karty. Záchrana je ovšem zcela zasloužená a za rok bychom se měli vážně porvat o play off.

Takže zůstáváte?
Nabídku jsou, ale zůstanu hráčem Olympiku, kde mi vyjdou se vším vstříc.

Společně se spoluhráčem Jiřím Vokounem jste patřili k největším lídrům, oba jste jedni z nejlepších mladých futsalistů v Česku. Jste přesvědčený, že kdyby byl „Voky“ fit po celou sezonu, udělalo by se play off?
Voky je skvělý a určitě by s ním byla větší šance na postup. Jeho kvalita se ukázala především na konci sezony, kdy mohl opět hrát.

V nadcházejících týdnech jde u vás na řadu fotbal. Jste hráčem Litoměřicka. Jaké jsou vaše nejbližší cíle?
V létě chci jít na fotbalový kemp od ČAFH (Česká asociace fotbalových hráčů, pozn. red.), kde jsem byl už v létě a budu se chtít dostat do druhé ligy, třeba i výš. Mám ty nejvyšší cíle, které mě nutí do co nejvyššího úsilí a které dávají mému životu smysl. A k tomu chci pomáhat Olympiku i v další sezoně. Jiný tým určitě nepřichází v úvahu, Mělník jsem si zamiloval.

Dominik Zdržálek
Narozen: 3. února 1996, Vrchlabí
Futsalová kariéra: Chrudim, Hradec Králové, Sparta Praha, Mělník.
Fotbalová kariéra: Vrchlabí, Trutnov, Hradec Králové, Litoměřicko.
Životní motto: Když ti byla dána možnost snít, byla ti dána i síla své sny uskutečnit.