„Nemám k tomu moc co říct, takhle by to vskutku šlo. Ze dvou extrémně těžkých zápasů jsme získali šest bodů, v to jsme snad ani nemohli doufat,“ užíval si současnou formu kapitán vítězů Martin Hladík.

Výhrou nad Libercem dal s týmem definitivně zapomenout na bodově neúspěšný vstup do soutěže. Poslední zářijový den právě pod Ještědem Odolka načala smolnou šňůru čtyř porážek.

O dva měsíce později je všechno jinak. Tým z Prahy-východ je rozjetý, jako už dlouho nebyl. Oba poslední soupeři se v tabulce nacházeli výš, ve všech předešlých zápasech bodující Dukla dokonce na vedoucí příčce o bod před Českými Budějovicemi. Předpoklady ale tentokrát zůstaly pouze na papíře. „Hotovo“ bylo v prázdné hale za necelou hodinu a půl.

„Přehráli jsme Liberecké ve všech směrech, zejména na servisu. S každým námi získaným bodem bylo vidět, že nemají dost psychických sil na to, aby se pokusili o případný zvrat,“ pochválil výkon mužstva viceprezident klubu Pavel Satoranský.

„Domácí vyhráli zaslouženě,“ nepochyboval ani trenér Dukly Michal Nekola. „Tlačili nás celý zápas servisem a hráli i výborně na ztrátu. Přestože jsme je někdy dostali do potíží, tak si to uhráli. Tři body dneska zaslouženě zůstaly na Vodolce,“ dodal.

Jednotlivé sety zdaleka nebyly tak jednoznačné jako celkový výsledek. Úvodní domácí přiklonili na svou stranu šestibodovou šňůrou při vedení hostí 17:15.

„Začali jsme v prvním setu trochu ospale, než jak jsme si představovali. Pak jsme se ale zvedli a po zvládnuté koncovce prvního setu jsme hráli kvalitně až do konce,“ komentoval utkání trenér Aera Martin Kop.

Ve druhém dějství jeho parta po celou dobu vedla, v jednu chvíli dokonce o šest bodů, o razítko na 2:0 ale nakonec musela znovu zabojovat za stavu 23:23, což se dvěma úspěšnými míči povedlo.

V první polovině třetí sady se Odolka držela ve skóre o něco zpět, od stavu 12:12 ale začala navyšovat svůj náskok a bez problémů si došla pro mečbol. Liberci tak oplatila úvodní porážku zcela stejným výsledkem.

„Liberec jsme dnes přehráli kvalitním servisem. Soupeř na něj marně hledal sestavu na přihrávce. Pokoušel se dostat do hry testováním všech svých čtyř smečařů, ale naši kluci dodržovali všechny pokyny. Potvrdili jsme si, že máme dost sil na to, abychom se prosadili proti jakémukoli mužstvu v soutěži,“ neskrýval Martin Kop radost ze zisku tří bodů. S týmem si už dělá zálusk na další.

V neúplné tabulce devátý Zlín dorazí do haly šesté Odolky v pátek. O den později čeká letce výjezd na půdu účastníka Ligy mistrů Karlovarska.

Aero O. Voda – Dukla Liberec 3:0
Sety: 20, 23, 17. Nejvíce bodů: Hladík 15, L. Demar 14, Vanags 9 – Štokr 10, Kriško 8, Šulista 7. Rozhodčí: Velinov, Buchar. Bez diváků.

Další výsledky 13. kola: Č. Budějovice – Příbram 3:0 (14, 15, 18), Zlín – Praha 0:3 (-19, -21, -19), Brno – Kladno 3:0 (20, 22, 22), Ostrava – Beskydy (hraje se v pondělí), Ústí n. L. – Karlovarsko (22. 12.).

(lk, ms)