„Účast ve vánočním turnaji pro mě každý rok znamená především potěšení a krásnou vzpruhu," říká Vojtěch Stritzko, v civilu ředitel mělnické střední školy. „Protože kolem Štědrého dne naberu dvě až tři kila, tady mám šanci se zbavit nějakého deka. Na turnaj se vždy hodně těším, potkávám tu dobré kamarády. Docela se bojím, že mne sem už třeba nebudou zvát, ale jsem ve skorodůchodcovském věku, tak by pořadatelé mohli mít trošku ohled," říká s nadsázkou.

Otázka, pokolikáté se o svátcích v tělocvičně sešli, předsedu oddílu stolního tenisu SK Mšeno Václava Kummera trochu zaskočila. „My si žádnou evidenci nevedeme, ale hrubým odhadem jsme někde kolem čísla dvacet pět. Někdo sice říká, že turnaj je ve špatném termínu, příliš brzy po Štědrém dnu. Ale ti, co už si na datum zvykli, chodí pravidelně. S malými výjimkami je tu každoročně prakticky totožné obsazení. Turnaj bereme jako setkání mšenských hráčů a jsme rádi, když si přijde zahrát i větší počet příchozích. Dnes jsme jich přivítali třináct spolu s desítkou hráčů klubu."

Dlouhá léta patřil k oporám místního klubu také Josef Babák. Co mu zabránilo ve startu v letošním vánočním turnaji? „Zdravotní problémy se srdcem," lituje své neúčasti. „Ze Mšena jsem pryč šest let, ale zápasově pouze dva roky. Atmosféru vánočních turnajů jsem si vždy náramně užíval, většinou jsem nemohl ani dospat. I dnes jsem se moc těšil na kluky. I když hrát zatím nemůžu, přesto jsem se aspoň přijel podívat," vypráví Josef Babák.

Šestihodinový zápasový maraton dospěl k vyvrcholení krátce před patnáctou hodinou, kdy se ve finálovém utkání střetli dva žebříčkově nejúspěšnější hráči klubu – Petr Malý a Zdeněk Bízek. Třísetová bitva skončila nakonec na první pohled jednoznačným výsledkem pro Malého, ale průběh jednotlivých setů byl spíše vyrovnaný.

Co pro vítěze znamená výhra v letošním vánočním turnaji? „Samotná výhra v podstatě nic," odvětil Petr Malý: „Pro mě je však zajímavé a rozhodující, že jsem tu s přáteli a známými. Užívám si skvělou atmosféru, protože ve Mšeně jsou perfektní lidi. Dokud budu žít v Lobči, místní pinčes rozhodně neopustím." (Karel Horňák)

Výsledky
Registrovaní – čtvrtfinále: Malý – Kůtek 3:0, Kummer – Hájková 3:0, Koloc – P. Vaněk 3:1, Bízek – Kovacs 3:0. Semifinále: Malý – Kummer 3:1, Bízek – Koloc 3:2. O 3. místo: Kummer – Koloc 3:0. Finále: Malý – Bízek 3:0.
Příchozí – čtvrtfinále: Stritzko – Elhenický 3:0, R. Mansfeld – Jiřinský 3:0, Sedlák – Nečas 3:0, Krauskopf – P. Mansfeld. 3:0. Semifinále: Strizko – R. Mansfeld 3:0, Krauskopf – Sedlák3:2. O 3. místo: Sedlák – R. Mansfeld 3:0. Finále: Stritzko – Krauskopf 3:0.