Hostující sestava se musela obejít bez Dominiky Paterové, která byla na turnaji v zahraničí. Důvěru tak opět dostala dorostenka Jana Smotlachová.

Po úvodních čtyřech duelech platil stav 2:2. Jana Smotlachová prohrála se zkušenou Křivonožkovou a Martin Stočes se Staňkem. Mělnické body přesvědčivě získala Pavlína Pokorná a Antonín Jeřábek. Další dva pak přidali Roman Paur a Aleš Januška, ten otočil zápas ve svůj prospěch ze stavu 5:7 0:5.

Domácí se poté nedokázali vzchopit a páry Pokorná/Smotlacho­vá, Paur/Jeřábek a Stočes/Januška své zápasy s přehledem vyhrály.

Vítězství 7:2 udrželo mělnické tenisty na druhém místě krajského přeboru a sobotní domácí bitva s vedoucí Dobříší bude v otázce postupu do divize klíčovou. „Zveme příznivce mělnického sportu na sobotu od 9 hodin do našeho areálu povzbudit naše hráče,“ uvedl mělnický šéftrenér Jan Šátral.

Mělnické béčko si v silném složení na domácí půdě posvítilo na favorizované družstvo Žíželic. K výhře 6:3 a tím i jisté účasti v KP II. třídy pro příští rok přispěly především výkony Evy Smotlachové a Viktorie Bekové, které zajistily tři body.

Další vítězství přidali Jiří Krejza, David Kopecký a Roman Paur. Ze singlových zápasů nestačil na soupeře jen Tomáš Dvořák. Porážku utrpěl i mužský debl.

Na domácích kurtech se naopak nevedlo mělnickému C-týmu, který se po porážce 4:5 od Mnichova Hradiště B drží ve středu tabulky III. třídy.

Dorostenecké družstvo vedlo v Českém Brodě po vítězných dvouhrách Martina Urbana, Davida Kopeckého, Jany Smotlachové a Viktorie Bekové už 4:2. Úspěšné čtyřhry pak navýšily hostující výhru na 6:3.

Porážkou 4:5 v Kosmonosech si naděje na udržení zkomplikovali starší žáci Mělníka. Body Josefa Kowandy, Johany Markové, Adama Janušky a páru Januška/Čapka nestačily, hosté mohli litovat promarněných příležitostí v zápase Ondřeje Čapky, který prohrál 7:5, 6:7, 6:7.