Hlavní mužstvo Olympiku mělo v pátek v nejvyšší české soutěži volno. A tak se část hráčů pod tradičním vedením kouče Pavla Šuby představila v Ústí, aby pomohla vlastní rezervě k důležitým bodům. V severočeské aréně Sluneta nastoupili třeba Josef Gabčo, Dominik Zdržálek či Marek Malák. Hlavně první dva jmenovaní byli na severu hodně vidět, Gabčo se Zdržálkem nastřádali dohromady hned deset kanadských bodů.

Lepší nástup do utkání měl před solidně zaplněným hledištěm místní Rapid, který hned v první minutě proměnil bleskovou kombinaci v úvodní trefu. Olympik odpověděl na vedoucí gól brzy – z dorážky srovnal na 1:1 Buzek. Zanedlouho se skóre měnilo znovu a Mělník šel do vedení, Zdržálek překonal ústeckého gólmana Filingera krásným lobem. Bývalý hráč pražské Sparty navíc za okamžik zvýšil na rozdíl dvou branek, když si pohrál s brankářem a uklidil míč do sítě.

Rapid byl na domácí palubovce technicky vyspělejším celkem a často si tak vynucoval fauly, které nakonec vyústily v pokutový kop. Ten proměnil gólman David Filinger a ještě ve stejné minutě srovnal na 3:3 po přesné střele Tomáš Jelínek. Oba týmy si před přestávkou připsaly ještě po jedné trefě. Nejprve Josef Gabčo vrátil Olympiku náskok umístěnou dělovkou k tyči a čtvrtý zásah Ústí přidal neomylný Matěj Klier.

Gólové žně pokračovaly v bouřlivé atmosféře i ve druhé dvacetiminutovce. Mělnický Dominik Zdržálek zkompletoval další chytrou střelou hattrick, už na 5:5 ale srovnal k radosti domácích příznivců z dálky brankář Filinger. Ten se často pouštěl do ofenzivních štací, bavil diváky, jednu z jeho útočných cest ale potrestal úspěšně přes polovinu hřiště Josef Gabčo. Následně využil zmatků v obraně hostů Martin Gajdoš a drama za stavu 6:6 pokračovalo.

Za nerozhodného skóre a s blížícím se koncem utkání přispívala k zápasu čím dál větší nervozita, zákroky z obou táborů byly často na hraně pravidel. A Olympik v této části udeřil hned dvakrát, v obou případech se prosadil nechytatelnou pumelicí z pokutového kopu Josef Gabčo.

Ústí zbraně v žádném případě nesložilo, na rozdíl jedné branky snížil chytrou patičkou Gajdoš. A když stejný sniper Rapidu udeřil tři minuty před koncem z rychlé kombinace, byl stav znovu remízový – tentokrát 8:8.

V závěru dramatického zápasu se štěstí přiklonilo na stranu Mělníka, vítězný gól obstaral v devětatřicáté minutě dělovkou ke vzdálenější tyči Josef Gabčo.  Ten navíc z další akce předložil na podnose míč Dominiku Zdržálkovi, který upravil na konečných 10:8 pro Olympik.

„Hráli jsme špatně při hře 4 na 4, dostávali zbytečné góly a také nám nefungovala obrana. Věděli jsme, že Olympik přijede s posilami z áčka, potřebuje body, a i když se mi to nezdá úplně fér, chápu. Zápas jsme si prohráli sami, ale rozhodně se nemáme za co stydět. Mladí hráči získali cenné zkušenosti,“ zhodnotil utkání ústecký brankář David Filinger.

Olympik se mohl spolehnout na služby Dominika Zdržálka, který pomoc rezervnímu týmu neodmítl: „Je to příjemné proběhnutí a ještě k tomu můžete pomoct. Rozdíl oproti první lize je určitě v taktice a po fyzické stránce je to zhruba stejné, rozdíl není nijak výrazný.“

Rapid Ústí nad Labem – SK Olympik Mělník B 8:10 (4:4). Branky: 1. Mach (Jelínek), 14. Filinger (10 m kop), 14. Jelínek, 18. Klier (Virt), 25. Filinger (Gajdoš), 32. Gajdoš, 37. Gajdoš (Klier), 38. Gajdoš (Klier) – 8. Buzek (Koubek), 11. Zdržálek (J. Babovák), 12. Zdržálek (Mažári), 16. Gabčo (Buzek), 23. Zdržálek (Mažári), 27. Gabčo, 34. Gabčo (10 m kop), 36. Gabčo (10 m kop), 39. Gabčo, 39. Zdržálek (Gabčo). ŽK: 2:2. Rozhodčí: Říha, Stádník.

Olympik Mělník: Rusak (14. P. Chaloupka) – Němec, Buzek, Koubek, Mažári, J. Babovák, Vokoun – Koubek, Gabčo – Zdržálek, Malák – připraven M. Babovák.