Má za sebou náročnou sezonu. Plochodrážník Tomáš Topinka prožil na britských ostrovech nejhorší rok své kariéry. „Začátek byl celkem dobrý, ale potom jsem si 17. dubna zlomil nohu,“ říká. Po návratu se podle svých slov nedostal do optimální formy, přesto získal s týmem Mšena titul v české extralize.

Jak hodnotíte sezonu na britských ostrovech? Jste s ní spokojený?
Letošní sezóna v Anglii byla jedna z těch horších. Začátek byl celkem dobrý, ale potom jsem si 17. dubna zlomil nohu. Asi po čtyřech týdnech jsem se vrátil k závodění, ale bohužel jsem se nedokázal dostat zpět do formy, kterou jsem potřeboval. Podobně jsme na tom byli i s celým týmem. Po několika úspěšných sezonách, kdy jsme vyhráli několik trofejí, ta letošní bohužel zůstala bez nich.

Pro rok 2011 prý plánujete britské angažmá ve dvou klubech…
V nastávající sezoně budu hájit barvy Workingtonu v Premier League a King’s Lynnu v Elite League.

Sezona ve Mšeně dopadla znovu na výbornou – jak jste ji viděl vy ze svého pohledu?
Obhájení mistrovského titulu je určitě perfektní. Mé účinkování v mšenském týmu bohužel nebylo takové, jaké bych si představoval.

Co říkáte změně na postu manažera mšenského klubu?
Je to veliká škoda. Myslím si, ze Vanďa dělal svou práci velmi dobře. Jeho nástupce to bude mít hodně těžké.

Výhled do r. 2011 - počítáte s účastí na závodech v barvách Mšena? Hledáte si angažmá i jinde, mimo britské ostrovy, jako někteří jiní jezdci?
Jak to bude v příštím roce, se ukáže, až dostanu z Anglie kalendář závodů. Vzhledem ke své účasti ve dvou ligách v Anglii a české extralize už jiné angažmá z časových důvodů není možné.

Konec každého roku trávíte v rodinném kruhu. Co pro vás znamenají české Vánoce?
Vánoční atmosféru mám rád. Je to pro mě jedno z mála období, kdy můžu trávit čas s blízkými doma, nic nedělat a snažit se totálně vypnout od celoročních starostí.

KAREL HORŇÁK